25.10.2023

B tým zlomil duel s Frýdkem-Místkem ve svůj prospěch v prodloužení

Více než pět stovek fanoušků vidělo na chrudimském zimním stadionu gólově atraktivní podívanou v důležité bitvě mezi Dynamem B a Rysy. Pardubice bohužel nedokázaly udržet dvoubrankové vedení, nakonec však vybojovaly dva body za výhru v prodloužení gólem v poslední vteřině.

Chance liga, 16. kolo, středa 25.10.2023, Chrudim, Zimní stadion

Frýdek-Místek

5:4p
3:1, 1:2, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 03:53 Hrníčko (Kolář, Herčík; 5/5), 12:29 Rákos (Kolář, Herčík; 5/5), 19:31 Urban (Rákos, Voženílek; 4/5), 28:44 Herčík (Chabada, Kaplan; 5/4), 64:59 Kolář (Mikyska; 3/3) – 10:11 Výtisk (Marosz; 5/5), 20:23 Svačina (Kowalczyk, Haas; 5/4), 30:35 Svačina (4/5), 47:32 Hotěk (Doktor; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Veselý – Roischel, Juránek. Diváci: 509. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 36:33 (11:12, 13:6, 5:13). Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 46:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Kolář, Bučko, Voženílek, Kubíček – Hrníčko, Rákos, Herčík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Kaut, Lichtag – Rouha, Zeman, Žálčík.
Frýdek-Místek: Švančara – Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Hrachovský – Hotěk, Walega, Svačina – Doktor, Marosz, Ramik – Haas, Šuhaj, Sedlák – Geidl, Macháček, Toman.

Pardubický B tým nastoupil do domácího souboje s Frýdkem-Místkem posilněni v obranných řadách, k týmu se pro tento důležitý duel připojil zkušený Jan Kolář. Východočeši měli dobrý vstup do utkání, přihrávku před bránu jen těsně nedokázal vystihnout Kaut. Ve 4. minutě už se ale domácí mohli radovat, po vyhraném buly v útočném pásmu vyslal střelu od modré Kolář, jeho puk brankář jen vyrazil před sebe a s dorážkou byl pohotový Dominik Hrníčko – 1:0. V 10. minutě se z ničeho nic zjevil před bránou Zeman, jenže byl v zakončení nepřesný. Naopak hosté se z následné útočné akce prosadili, od modré zkusil vypálit Jan Výtisk a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Dynamo odpovědělo ve 13. minutě, a to opět z dorážky z předbrankového prostoru, po střele od modré úspěšně dorážel Daniel Rákos – 2:1. Pardubičtí mohli rychle navýšit své vedení, Lichtag ani Rouha však na Švančaru nevyzráli. Východočeši se v závěru třetiny radovali z gólu v oslabení, únik zakončil mezi betony brankáře Tomáš Urban – 3:1.

Frýdek-Místek však hned na začátku druhé části snížil na rozdíl jediné trefy, Svačinovo zakončení před bránou tečoval mezi tři tyče Jakub Doktor – 3:2. Další gól padl také v početní výhodě, tentokrát na straně Dynama, Daniel Herčík přidal ke dvěma asistencím také přesný zásah z vrcholu levého kruhu – 4:2. Ve 31. minutě to bylo opět pouze o jednu branku, po chybě na útočné modré čáře při přesilovce se dostal do protiútoku Vladimír Svačina, jenž i trochu se štěstím dostal puk do brány mezi betony Vomáčky – 4:3.

Hosté se hnali za vyrovnáním a pardubický brankář Vomáčka musel být na pozoru, ve 46. minutě vytáhl rychle po sobě hned tři důležité zákroky. O dvě minuty později už bohužel kapituloval při početní výhodě Frýdku-Místku, z pravé strany nahodil puk na bránu Doktor a šikovně ho tečoval za brankáře na bližší tyči Michal Hotěk – 4:4. Další branka už i přes šance Pardubic v posledních vteřinách základní hrací doby v přesilovce nepadla, a tak utkání dospělo do prodloužení. Ve zbývající části přesilovky už se Dynamo pomalu radovalo z gólu, Bučko poslal puk do sítě, ale až po hvizdu rozhodčího kvůli posunuté brance. Východočeši rozhodli až v poslední vteřině prodloužení po pohledné akci v útočné třetině, po přihrávce od Mikysky zakončoval už do prázdné branky Jan Kolář – 5:4.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás to jsou samozřejmě důležité body, další vítězství, i když jsme si trochu mysleli, že se nám zápas povede za tři body. Paradoxně pro nás byla první třetina výsledkově nejlepší, ale s hrou jsme moc spokojení nebyli, bylo tam spoustu chyb, ztrát kotoučů, nebezpečných akcí soupeře. Poté v druhé třetině soupeř snížil, byla tam nervozita, trošičku jsme přestali hrát, báli jsme se se hrát s kotoučem, myslím si, že ta nervozita nás pak brzdila do konce zápasu. V prodloužení jsme měli přesilovku, kterou jsme nevyužili, přesto se nám zápas povedlo dotáhnout do vítězného konce, což je pro nás důležité. Hrálo se o šest bodů, nám se povedlo zápas dotáhnout. Zase se díváme dopředu, čeká nás další soupeř, který se pohybuje kolem nás, takže už se těšíme v sobotu do Kolína.“