12.12.2023

Dorostenci udolali Porubu na samostatné nájezdy a vezou domů dva body

Pardubičtí dorostenci odehráli další venkovní zápas, tentokrát vyjeli na led Poruby. Pardubicím patřila první třetina, kdy nasázely tři branky. Poruba se dokázala ale ve zbylých dvou dotáhnout a vyrovnat a utkání šlo do prodloužení. V nastaveném čase se ale nerozhodlo, a tak následovaly samostatné nájezdy, které ovládly Pardubice, vítěznou branku vstřelil Tobiáš Sekanina.

Extraliga dorostu, 17., úterý 12.12.2023, Ostrava, SAREZA LP2

Poruba

3:4sn
0:3, 2:0, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 06:54 Koudelka (Mikeska 5/5), 07:20 Macek (Sekanina, Ruml 5/5), 12:16 Sekanina (Macek 4/5), 27:31 Dietrich (Indrst, Stasjuk 5/5), 36:26 Dragon ( Ignatěnko 5/5), 48:21 Dietrich ( Stasjuk, Vehovský 5/4), roz. náj. Sekanina . Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Bartek . Vyloučení: 4:5. Využití:1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci:50 . Střely na branku: 26:40. Průběh utkání:0:3, 2:0, 1:0 - 0:0 - 0:1 .
Poruba: Bernard – Stasjuk, Noga, Planka, Korbel, Michalík – Dragon, Indrst, Vehovský – Ignatěnko, Skorochod, Bobok – Ostřížek, Václavek, Dietrich.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Křečan, Řehořek, Řivnáč, Koudelka, Novosad, Jaroš – Macek, Sekanina, Rolinek – Joska, Úlehla, V. Tvrdík – P. Tvrdík, Korec, Mikeska – Drábek.

Pardubice se jako první ujaly vedení, když se z předbrankového prostoru trefil Filip Koudelka - 0:1. O minutu později šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy si na pravý kruh najel Vít Macek, který tak podruhé překonal porubského brankáře - 0:2. Poté získal puk domácí Ostřížek, který s ním ujížděl před Tuláčka a vystřelil, ale pardubický brankář pohotově zasáhl lapačkou. Dynamo poté přidalo třetí gól, Tobiáš Sekanina dostal dobrou přihrávku, kterou využil - 0:3.

Na začátku druhé třetiny se pardubický Rolinek ocitl v ideální pozici a neváhal vystřelit, ale jeho pokus Bernard vyrazil betony. Ve 27. minutě Poruba snížila, a to zásluhou Víta Dietricha - 1:3. Poté to z blízkosti zkoušel Úlehla, ale jeho střela šla vysoko nad domácí branku. Ke konci druhé části Poruba vstřelila druhou branku, Dominik Dragon rychlou střelou překonal Tuláčka - 2:3.

Ihned do akce se po vhazování ve třetí třetině dostal pardubický Macek, který ještě na poslední chvíli přihrával najíždějícímu Sekaninovi, ten ale Bernarda nedokázal překonat. Ve 48. minutě bylo vyrovnáno, Vít Dietrich se prokličkoval před Tuláčka a nenápadnou střelou vstřelil třetí gól Poruby. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo a zápas šel tak do prodloužení.

V prodloužení se oba celky dostaly do šancí, ale žádná z nich neskončila gólem a na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech byly úspěšnější Pardubice, vítěznou branku vstřelil Tobiáš Sekanina.