14.12.2023

Dorost podlehl po těsném utkání Porubě 3:4

Čtvrteční utkání začala lépe Poruba, která si hned v úvodní dvacetiminutovce vybudovala dvougólový náskok. Pardubice jej v následující třetině dokázaly smazat a dokonce se i dostat do vedení, ale v závěru dokázal hostující celek nejen vyrovnat, ale i zvrátit utkání ve svůj prospěch.

Extraliga dorostu, 26., čtvrtek 14.12.2023, Pardubice, enteria arena

Poruba

3:4
0:2, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 32:01 Jaroš (Úlehla, Tvrdik; 5/5), 36:16 Rolinek (Sekanina; 5/5), 40:39 Křečan (Sekanina; 5/4) – 12:44 Vehovský (Planka; 5/5), 18:24 Vehovský (Ostřížek, Korbel; 5/5), 51:18 Skorokhod (Stasjuk, Michalík; 5/4), 56:24 Vehovský (Skorokhod, Ostřížek; 5/5). Rozhodčí: Vepřovský – Kopecký, Topolský. Diváci: 80. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
Dynamo Pardubice: Valášek – Koudelka, Novosad, Řehořek, Řivnáč, Jaroš, Křečan – Macek, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Sekanina, Lempach, Korec, Rolinek, Tvrdík.
Poruba: Láryš – Planka, Dragon, Korbel, Stasjuk, Noga, Michalík – Vehovský, Ignatenko, Skorokhod, Indrst, Bobok, Ostřížek, Václavek, Dietrich.

V první třetině byl zpočátku aktivnější domácí celek, který také dostal hned v 8. minutě možnost prosadit se v početní výhodě. Tu ale Pardubice nevyužily a naopak o pár minut později inkasovaly. Planka kombinoval s Tobiášem Vehovským a byl to právě druhý jmenovaný, kdo poslal kotouč za záda brankáře Dynama – 0:1. Poruba tempo po vstřelené brance stupňovala, až akce vyústily v další gólovou. Opět Tobiáš Vehovský získal kotouč ve středním pásmu a v přečíslení se spoluhráčem najížděl na osamoceného pardubického obránce, přes nějž zakončil přesně do vzdálenějšího rohu domácí klece – 0:2. V závěru pak dostaly Pardubice možnost snížit průběh utkání, přičemž většina přesilové hry se přesunula do další části zápasu.

V úvodu prostřední periody Dynamo početní výhodu nezužitkovalo a stejně dopadla i ta následující. Po ní byly ale Pardubice v ráži a z tlaku po přesilové hře snižovaly stav. Na hostujícího brankáře vystřelil Dominik Jaroš, přičemž gólman na střelu zareagoval, ale i tak mu propadla do sítě – 1:2. K prvnímu gólu přidal domácí celek hned i druhý, když se po zmatcích před bránou Poruby nejlépe zorientoval Tomáš Rolinek2:2.

Začátek poslední dvacetiminutovky se nesl ve stejném duchu jako té předchozí, Pardubice měly opět k dobru početní výhodu. Tentokrát ji ale zásluhou Filipa Křečana, pálícího od modré, využily – 3:2. Poruba měla deset minut před koncem utkání poprvé k dispozici přesilovou hru, kterou také využila a utkání vrátila vyrovnaný stav. Z pravého kruhu poslal kotouč tvrdou ranou zápěstím k pravé tyčce Daniil Skorokhod3:3. Hra se poté přelévala z pásma do pásma, oba celky měly několik kvalitních šancí, ale nakonec rozhodla Poruba. V 57. minutě si našel před bránou odražený puk Tobiáš Vehovský a z otočky jej zametl za záda domácího brankáře, rozhodl tak o osudu zápasu a zároveň zkompletoval hattrick – 3:4.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „I přesto, že jsme měli v první třetině osmnáct střel, jsme nedokázali dát gól a prohráli jsme ji 2:0. Pozitivní je, že jsme měli celkem 51 střel, což je velmi dobré číslo, byť nám to dnes na body nestačilo. Je také pozitivní, že jsme zápas ze stavu 0:2 otočili na 3:2. Samozřejmě tam bylo hodně individuálních chyb, které nás právě stály body. Ten výkon si ale nějaký ten bod zasloužil.“