7.10.2023

Přetahovaná až do posledních minut. Junioři padli s Kometou až v samém závěru

Junioři Dynama měli v sobotním utkání extraligy těžkou zkoušku, na jejich domácí led přijela Kometa. A v případě výhry by to znamenalo upevnění si třetí příčky ve skupině Východ. Utkání bylo prakticky po celých šedesát minut vyrovnané, chvíli vedlo Dynamo, chvíli Kometa. Rozuzlení bylo však pro domácí hodně nešťastné. Když už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, tak Adam Boltvan dvě minuty před koncem přisoudil všechny tři body Kometě po vítězství 4:3.

Extraliga juniorů, 14. kolo, sobota 7.10.2023, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

3:4
1:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 06:34 Yevtiekhov (Bartoň, Tomas; 5/5), 21:40 Jaša (Kalužík, Kaštánek; 5/5), 41:13 Burda (Helikar, Tomas; 5/5) – 17:48 Chludil (Rakus, Ekrt; 5/5), 29:27 Rakus (Moravec, Svoboda; 4/4), 32:25 Moravec (Ekrt; 5/5), 57:16 Boltvan (Bárta, Pospíšil; 5/5). Rozhodčí: Červenka, Hacaperka – Gregar, Landsmann. Diváci: 100. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Rájek, Švec, Kaštánek, Hebek, Červenka – Tomas, Pavlata, Fiala, Bartoň, Krčál, Kalužík, Burda, Macek, Kubíček, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.
Kometa Brno: Kavan – Němec, Bůžek, Ulbricht, Kuswito, Svoboda, Pospíšil, Zubíček – Ekrt, Rakus, Mots, Bárta, Boltvan, Veselský, Horváth, Habermann, Chludil, Otava, Moravec, Nesvadba.

Jako první mohlo jít do vedení Dynamo, a to dokonce při vlastním oslabení, když Pavlata uzmul na modré čáře puk, ale nezakončil, protože ho dostihl obránce a zakončení mu překazil. Před bránou poté vybídl Helikar zakončujícího Daniela Burdu, který nepřehodil beton Kavana. Dynamo to ale moc nemuselo mrzet, protože se prosadilo hned vzápětí, když z důrazu čtvrté formace těžil před bránou Oleksij Jevtěchov, jenž dorazil puk do brány Kavana – 1:0. Když už to vypadalo, že už to na žádnou větší šanci vzhledem k průběhu nebude, tak skórovali i hosté. Dynamu po celou první třetinu vycházel aktivní forčeking, jenže teď propadl Rájek, kterého přebruslil Rakus. Toho ještě skvělým zásahem zastavil brankář Tuláček, ale u poskakujícího puku byl jako první Danny Chludil, který ho před obráncem dostal za brankovou čáru – 1:1.

Pardubice si krátce po startu druhé části vzaly vedení zpět, když Kalužík přiťukl puk do jízdy Tomášovi Jašovi, jenž prudkým švihem na bližší tyč prostřelil brankáře Komety – 2:1. Navýšit mohl Oleksij Jevtěchov, který tečoval Kaštánkovu střílenou přihrávku těsně nad. Tuláček ve 28. minutě úspěšně zasáhl proti úniku Otavy a podržel svůj tým. Kometa ale brzy znovu srovnala ve skóre krok, když po ztrátě puku ve středním pásmu vybídl Moravec k zakončení Robina Rakuse, který trefil odkrytou část brány – 2:2. Hosté se ale nadále tlačili a přineslo to ovoce. Těsně po vypršení přesilové hry Dynama si na sebe natáhl dva hráče Ekrt a skvělým pasem předložil puk na zlatém podnose Davidu Moravcovi, jenž už měl snadnou pozici – 2:3. A Brňané neměli dost a značně zaskočené Pardubice mohl potrestat Habermann, kterému ale skákavý puk poskočil v nejhorší možný moment před prázdnou bránou.

Dynamo ale mělo opět stejně jako v prvních dvou třetinách raketový start. Napoprvé se ještě Kalužík únikem podél mantinelu neprosadil, nicméně z následného udržení pásma domácí přesto těžili, když na brankovišti prokázal největší sílu Daniel Burda, který přímo nacpal puk do brány, následně spadl na Kavana. Rozhodčí po delší poradě původní verdikt na ledě ponechali a Dynamo se tak mohlo radovat ze srovnání – 3:3. Nabuzený domácí tým měl další šanci, opět u ní byl Kalužík, jenž nabídl puk Dominiku Pavlatovi, který před bránou na Kavana nevyzrál. Hosté se mohli dočkat podruhé v zápase vedení, ale v 52. minutě po tečovaném nahození Zubíčka zachránila Tuláčka tyč. Když už to pár minut před koncem vypadalo, že ani jeden celek nechce zbytečně riskovat, tak přišla dvě minuty před koncem osudová chyba obrany Dynama, která si nepohlídala Adama Boltvana, který ze slotu trefil pod horní tyč a tím rozhodl – 3:4. Pardubičtí junioři měli samotný závěr ještě ztížený, protože po nešťastném zásahu protihráče vysokou holí putoval 112 vteřin před koncem utkání na trestnou Koudelka. Dynamo už nepříznivý stav bohužel nezvrátilo.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Vyrovnaný zápas. Některé části zápasu se mi nelíbily, některé prvky tam byly dobré. Jak se říká ´dobrý tým si nenechá ujít zápas na konci´, nám se to bohužel stalo… Ale budeme dál pracovat na těch věcech, co chceme, a půjdeme dál.“