12.10.2023

Junioři po bojovném výkonu potřetí v sezóně poráží Olomouc!

V rámci 15. kola extraligy se pardubičtí junioři utkali na domácím ledě s Olomoucí. Dynamo hned v první třetině nastolilo skóre 1:0, které se poté nezměnilo ani ve druhé třetině. Na sklonku poslední třetiny Olomouc zápas zdramatizovala, když necelé tři minuty před koncem vyrovnala, domácí ale na branku ihned reagovali, vedení si vzali zpět a výhru dovršili gólem do prázdné brány.

Extraliga juniorů, 15. kolo, čtvrtek 12.10.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

3:1
1:0, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 02:35 Pavlata (Fiala, Švec; 5/5), 57:26 Helikar (Pavlata, Švec; 5/5), 59:35 Helikar (Pavlata; 5/5) – 57:16 Smýkal (Belan, Turek; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Roischel, Gregar. Diváci: 76. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Batih – Koudelka, Rájek, Švec, Hebek, Kubánek, Červenka – Yevtiekhov, Pavlata, Pilař, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Kubíček, Tomas, Jaša, Helikar.
Olomouc: Frgál – Šlahora, Smýkal, Stratil, Compel, Kalman, Panáček, Sedláček, A. Drábek – K. Drábek, Bošek, Šotkovský, Ruda, Tomeček, Pastrnek, Neoral, Koudelný, Havel, Belan, Turek.

Pardubice proti hostům udeřily hned ve třetí minutě, kdy v dobré rychlosti kolem brány projížděl Dominik Pavlata a zametl kotouč kolem betonu Frgála k pravé tyčce – 1:0. Hned na to mohli domácí ještě náskok navýšit v početní výhodě, k tomu ale nedošlo. Nestalo se tak ani v dalších minutách této třetiny, přičemž ani Olomouc manko nestáhla, a tak první perioda patřila domácímu celku.

Do prostřední dvacetiminutovky pak vstoupila tvrdě Olomouc, z několika větších šancí byla nejviditelnější dělovka, kterou prověřil brankáře Batiha obránce Šlahora. Mora pak měla výhodu přesilové hry, ale ani v té branku žádný z hráčů nevsítil. Po několika dalších početních výhodách obou týmů skóre zůstalo nezměněné, a i po této části hry Pardubice o branku vedly.

V závěrečné třetině měla výraznou šanci Olomouc. Tomeček nahrával do předbrankového prostoru Havlovi, který před sebou měl otevřenou velkou část brány, ale i tak prostor minul. Největší zlom utkání pak přišel v úplném sklonku zápasu, kdy hosté skóre vyrovnali. Těsně po konci přesilové hry se dokázal dobře zorientovat Matěj Smýkal a dopravil kotouč do brány – 1:1. Pardubice dovolily hru za vyrovnaného stavu přesně deset vteřin a hned poté si vzaly vedení zpět. Po skvělé přihrávce najíždějícího si Pavlaty dokázal Jan Helikar prostřelit kotouč brankáři pod betonem – 2:1. Nakonec výhru zpečetila opět dvojice Pavlata a Jan Helikar, kdy druhý jmenovaný vstřelil gól do prázdné brány – 3:1.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Dobrá první třetina z naší strany, byly tam dobré věci, objevovaly se i systémové věci – 1:0, spokojenost. V druhé třetině jsme trochu odešli z té naší hry, Olomouc nehrála špatně, trochu se nám rozklepaly ruce. Měli jsme tam pár šancí na druhý gól, kdybychom se uklidnili, to se nestalo. Třetí třetina byla z obou strach nervózní, dostali jsme gól tři minuty před koncem, naštěstí jsme na to reagovali. Ubránili jsme hru šest na pět a kluky jsem za to pochválil, protože konci zápasu dali všechno a nenechali si ho vzít.“

Mojmír Trličík (HC Olomouc): „Hrál se vyrovnaný zápas, velice vysoké úrovně. Dlouho to vypadalo, že nedáme gól, nakonec jsme vygradovali náš výkon a v závěru dokázali vyrovnat. Bohužel to štěstí se přiklonilo na stranu domácích, kdy dokázali hned za deset vteřin reagovat na naše vyrovnání. Při hře bez brankáře nám přidali ještě jeden gól. Myslím si, že nebylo poznat, že hraje domácí favorit proti mužstvu s větším bodovým odstupem, byli jsme domácím důstojným soupeřem. Nějaký bod byl blízko, ale sport je prostě takový.“