2.12.2023

Junioři rozstříleli na domácím ledě Brno

Pardubičtí junioři v sobotu odehráli poslední zápas základní části. V utkání šlo jako první do vedení Dynamo, které navýšilo svůj náskok na tři branky. I když se Kometě podařilo snížit, tak Pardubice si vedení udržely a vyhrály vysoko 6:2.

Extraliga juniorů, 28. kolo, sobota 2.12.2023, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

6:2
2:0, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 08:15 Tomas (Kaštánek, Batih; 5/5), 14:33 Kalužík (Yevtiekhov, Tomas; 5/5), 25:24 Gromadzki (Tomas, Chabada; 5/4), 41:30 Burda (Kalužík, Tuláček; 5/5), 52:12 Fiala (Chabada, Herčík; 5/5), 56:59 Gromadzki (Yevtiekhov; 5/5) – 35:47 Moravec (Antony, Ekrt; 5/5), 44:30 Svoboda (Otava, Boltvan; 5/5). Rozhodčí: Valda, Zeliska – Dědek, Figer. Diváci: 50. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Chabada, Koudelka, Kubánek, Rájek, Hebek, Kaštánek – Tomas, Paleček, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Herčík, Pilař, Yevtiekhov, Jaša, Pavlata.
Kometa Brno: Ondráček – Antony, Bůžek, Ulbricht, Svoboda, Jurný, Pospíšil, Zubíček – Chludil, Rakus, Otava, Moravec, Boltvan, Veselský, Halačka, Mots, Pavlík, Habermann, Ekrt, Nesvadba.

Pardubice se v tomto zápase jako první ujaly vedení, když se do dobré pozice dostal Radek Tomas, který rychlou střelou překonal brněnského brankáře - 1:0. Poté se Chludil dostal před Tuláčka a z levého kruhu vystřelil, ale pouze jen do připravené lapačky. Ve čtrnácté minutě přidalo Dynamo druhou branku, kdy se z mezikruží prosadil Tadeáš Kalužík - 2:0. Hostující Moravec potom mohl snížit, ale pardubický brankář žádnou střelu za svá záda nepustil.

Na začátku druhé části byl brněnský Chludil vyloučen a Pardubice si tak zahrály přesilovou hru, kterou využily, Adrian Gromadzki si najel před Ondráčka a prostřelil ho - 3:0. Poté si domácí Herčík nabruslil na pravý kruh a vypálil, jeho střelu ale Ondráček vyrazil. Ve 35. minutě se poprvé prosadila Kometa, kdy se prosadil David Moravec - 3:1.

Třetí třetina byla velice bohatá na góly, nejdříve se ve 41. minutě prosadil Daniel Burda, který tak vrátil Dynamu třígólový náskok - 4:1. O pár minut později Brno vstřelilo druhou branku, a to zásluhou Denise Svobody - 4:2. Poté se Boltvan dostal mezi kruhy a střílel, ale Tuláček tuto střelu pokryl. V 52. minutě padla pátá branka Pardubic, kdy se přesně trefil Adam Fiala. Ke konci třetiny potvrdil výhru Dynama rychlou střelou Adrian Gromadzki a domácí tak vyhráli 6:2.