28.3.2022
Ladislav Adámek

Dynamo s Motorem počtvrté prohrálo a končí ve čtvrtfinále

Dynamo si na ledě Českých Budějovic připsalo čtvrtou čtvrtfinálovou prohru, když nestačilo na Motor 3:4 gólem Michala Vondrky z 57. minuty, a končí před branami semifinále. Za Pardubice se trefili Tomáš Kaut, Robert Říčka a Filip Koffer.

Tipsport extraliga, ČF5, pondělí 28.3.2022, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

4:3
1:2, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 04:54 Pech (Gulaš, Šenkeřík; 5/5), 24:41 Voženílek (Bučko, Valský; 5/5), 37:06 Pech (Šenkeřík; 5/5), 56:02 Vondrka (Valský, Novotný; 5/5) – 01:19 Kaut (Hrádek, Kolář; 5/5), 05:48 Říčka (Cienciala; 5/5), 29:36 Koffer (Košťálek, Vála; 5/5). Rozhodčí: Šír, Hejduk – Lederer, Rampír. Diváci: 6421. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 27:27 (7:10, 13:10, 7:7). Zblokované střely: 10:18. Hity: 9:1. Vhazování: 38:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Percy, Piskáček, Šenkeřík, Bučko, Štich, Vráblík – Abdul, Pech, Gulaš – Vondrka, Koláček, Holec – Voženílek, Novotný, Valský – Beránek, Hanzl, Karabáček.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Petgrave, Vála, Košťálek, Kolář, Hrádek – Paulovič, Poulíček, Camara – Říčka, Kousal, Cienciala – Hecl, Kaut, Blümel – Koffer, Anděl, Rohlík.

Dynamo vstoupilo do utkání o poznání lépe a na začátku druhé minuty slavilo úvodní branku. Střelu Michala Hrádka od modré tečoval mezi Hrachovinovy betony Tomáš Kaut – 0:1. O dvě minuty později se do velké šance dostal Robert Kousal, který ze slotu pálil pouze nad domácí klec. Motor s odpovědí nečekal ani do konce páté minuty. Fantastickou zadovku Gulaše dostal nadvakrát za Frodla Lukáš Pech – 1:1.

Hned z první akce po obdrženém gólu zahrozil Patrik Poulíček. Pardubický kapitán orazítkoval z pravého kruhu pouze tyčku, ale o pár sekund později našel Cienciala zpoza branky přesně Roberta Říčku, který z předbrankového prostoru vrátil Dynamu vedení a vyhnal Hrachovinu na chvilku necelou čtvrt minuty z branky – 1:2. V závěru úvodní části, už za použití ruční časomíry, se připomněl Milan Gulaš, jehož z levého kruhu výborně vychytal Frodl.

Úvod prostřední části vyšel lépe Motoru, který zamkl Dynamo v obranném pásmu. Holec z dobré pozice pálil jen do tyče, o pár vteřin později už se po Bučkově nahození mohl z vyrovnání radovat Daniel Voženílek – 2:2. Druhá část se nesla v duchu ofenzivní podívané. Na domácí straně se dostali do šance Holec s Percym. Za Pardubické zkusili své štěstí Poulíček s Paulovičem.

Přesně v polovině zápasu se do vedení znovu vrátil východočeský celek. Košťálkovu ránu od modré tečoval pravou bruslí do sítě Filip Koffer – 2:3. Paulovičův faul nabídl Budějovicím první početní výhodu zápasu. A když už se zdálo, že pardubická čtveřice oslabení ubrání, tak Lukáš Pech propálil dvojitý blok před Frodlem a v tisícím extraligovém utkání přidal druhou branku – 3:3.

V třetí třetině se vrátila časomíra na kostce, což pravděpodobně vyhovovalo Filipu Kofferovi, který po nahrávce Poulíčka nedokázal z bezprostřední blízkosti ideálně tečovat kotouč za Hrachovinu. Po polovině třetí třetiny se do obrovské šance dostal Holec, kterému téměř jistou branku sebral fenomenálním rozklekem Frodl.

Ve vyrovnaném závěru Dynamo propadlo ve středním pásmu a Michal Vondrka bekhendovým blafákem dostal Motor poprvé v utkání do vedení – 4:3. Pardubice měly v samotném konci první přesilovou hru, využít ji ovšem nedokázaly a sezona pro ně končí.

Jaroslav Modrý (České Budějovice): Celá série byla vyrovnaná a rozhodně neukazuje na její poměrně jednoznačný výsledek. Chtěl bych pochválit naše fanoušky. Štěstí se dnes přiklonilo na naši stranu. My jsme si šli pro to vítězství. Máme v týmu charakter, sílu a byli jsme asi lépe připravení na ten jeden rozhodující gól.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Z mého pohledu to bylo celkem vyrovnané utkání. První třetinu jsme zvládli poměrně dobře, pak jsme měli výpadek na začátku prostřední části, kdy jsme byli moc ustrašení a pasivní. Budějovice nás dostaly pod tlak. Poté se hra vyrovnala a byly šance na obou stranách. Třetí třetina byla vyrovnaná, my jsme měli šanci asi 7 minut před koncem, ale nedali jsme a nakonec se štěstí přiklonilo k Motoru, který šanci proměnil.