5.11.2021
Ladislav Adámek

Další obrat! Dynamo vyloupilo Budvar arénu, z jihu Čech veze tři body

Hokejisté Pardubic dlouho tahali v Českých Budějovicích za kratší konec, nakonec ale slaví po vítězství 3:2. Další tři body do tabulky zajistil obrat v závěrečné třetině, kterým tým poněkolikáté v sezóně ukázal charakter. Gólově se prosadili Robert Kousal, Lukáš Anděl a Matěj Blümel. Výborný výkon v brance předvedl Milan Klouček.

Tipsport extraliga, 22. kolo, pátek 5.11.2021, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

2:3
0:0, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 27:13 Abdul (Valský), 39:37 Vondrka (Gulaš, Pech) – 38:35 Kousal (Camara, Nakládal), 48:47 Anděl (Vála, Roman), 49:42 Blümel (Říčka, Cienciala). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Lederer, Rožánek. Diváci: 6005. Vyloučení: 3:3. Střely na branku: 28:29 (8:9, 10:14, 10:6). Zblokované střely: 18:21. Hity: 6:4. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
České Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Piskáček, Vráblík, Jandus, Štich, Bučko – Holec, Pech, Gulaš – Šoustal, Hanzl, Karabáček – Vondrka, Novotný, Beránek – Abdul, Voženílek, Valský.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Roman, Cienciala – Koffer, Anděl, Rohlík.

Pardubice byly v úvodní třetině střelecky aktivnější, prosadit se ovšem nedokázaly. Velkou šanci měl zkraje zápasu Poulíček, jeho teč si ale cestu mezi tři tyče nenašla. Českobudějovický brankář se poté zaskvěl, když vychytal unikajícího Pauloviče. Slovenský útočník v našich službách blafákem skóre neotevřel. Na druhé straně musel Klouček podržet Dynamo proti dorážkám Šoustala, kterého před brankou skvěle našel Hanzl. Východočeši si po faulu Pecha zahráli v závěru periody přesilovou hru, jenže pozorná obrana Motoru v čele s brankářem Hrachovinou všechny situace zvládla.

Prostřední část začala další početní výhodou Dynama, která znovu zůstala nevyužitá. Na druhé straně se krátce poté, co se začalo opět hrát pět na pět, faulovalo a rozhodčí nařídil trestné střílení pro domácí. Toho se ujal Hanzl, ale pardubického brankáře nepřekonal. Ve 28. minutě už se skóre měnilo. Valský přiťukl kotouč svému spoluhráči, kterým byl Jindřich Abdul, ten si sjel mezi kruhy a pohotově poslal Motor do vedení - 1:0.

Abdul s Hanzlem se po polovině duelu dostali do další slibné příležitosti, tentokrát trefou neskončila. Ještě dvě velké šance měly České Budějovice před sirénou. Po konci oslabení ujel z trestné lavice osamocený Holec, nedal. O chvilku později kontrolovalo video střelu Šoustala, jenže puk brankovou čáru nepřešel.

Ve 39. minutě přišlo kýžené vyrovnání Pardubic. Druhá formace vytvořila v útočném pásmu pořádný tlak, Musil skvěle naservíroval kotouč Robertu Kousalovi, jemuž nedělalo problém prostřelit Hrachovinu - 1:1. V Budvar aréně bylo srovnáno pouhou minutu. Třiadvacet vteřin před sirénou se domácím povedlo opět dostat do vedení, když střelu Gulaše dokázal Klouček vyrazit, nicméně na dorážku Michala Vondrky byl krátký - 2:1.

Třetí třetina začala početní výhodou pro Motor. Jihočeši v ní mohli odskočit na rozdíl dvou branek, pobídku Bindulise nezvládl proměnit bývalý hráč Dynama Voženílek. Nedáš, dostaneš. To se potvrdilo, Dynamo dokonce předvedlo dvojitý úder, kterým otočilo vývoj skóre. Ve 49. minutě srovnal svou první letošní trefou Lukáš Anděl - 2:2. O necelou minutu později využil zmatků v obraně Českých Budějovic Matěj Blümel a rázem byly Pardubice ve vedení - 2:3. Motor se zakrátko hnal za vyrovnáním, domácí navíc dostali dobrou příležitost hrát necelých osm minut před koncem zápasu přesilovku. Pozorná obrana Pardubic nepřipustila nic nebezpečného.

V samém závěru zkusili domácí při další přesilové hře hru v šesti mužích v poli. Dynamo ve dvojnásobném početním oslabení neinkasovalo a po výsledku 3:2 veze z Českých Budějovic tři body.

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Nehodnotí se to dobře, blahopřeji soupeři k vítězství. Prohráli jsme si to detaily na konci. Měli jsme to dobře rozehrané, samozřejmě Pardubice jsou kvalitní soupeř, chvílemi nás přehrávaly, ale my jsme také měli svoje šance. Ke konci nejsme nesmyslně schopní komunikovat a dostat puk ze třetiny, to nás stálo utkání. Mrzí mě to, je to škoda. Kluci bojovali, ale nebyli za to odměnění.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že to bylo zajímavé utkání. My jsme měli dobrou první třetinu, kde jsme měli dobrý pohyb, dostali jsme se do šancí a myslím si, že jsme měli více ze hry. Paradoxně přesilovka ve druhé třetině nás dostala dolů, zahráli jsme ji špatně, bez pohybu. Od té doby naše hra nebyla dobrá. Budějovice daly gól, měly trestné střílení. Mohli jsme dostat více gólů. Od pětatřicáté minuty jsme začali tlačit, vytvořili jsme si v jejich pásmu tlak, byli jsme schopní na kotouči, ale zbytečně jsme situace přehrávali. Ve třetí třetině jsme změnili formace, chtěli jsme to oživit. Myslím si, že jsme byli za aktivitu odměnění těmi góly a v závěru jsme výborně odehráli oslabení.“