6.2.2022

Dynamo potřetí v sezoně nestačilo na Vítkovice

Pardubičtí hokejisté nenavázali na čtvrteční obrat s Litvínovem a z ledu Vítkovic odjíždí s prázdnou. Přesto, že soupeře přestříleli, gólově se prosadili pouze jednou, trefou Jana Zdráhala. Vítkovice v zápase podržel brankář Aleš Stezka a k výhře 4:1 jim pomohly dvě využité přesilové hry.

Tipsport extraliga, 50. kolo, neděle 6.2.2022, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 12:53 Hruška (Solovyev, Krenželok; 5/5), 26:37 Marosz (Bondra, Solovyev; 5/4), 31:18 Solovyev (Marosz; 5/4), 59:46 Hruška – 50:18 Zdráhal (Mikuš, Shvyrev; 5/5). Rozhodčí: Šír, Hejduk – Špůr, Rampír. Diváci: 1000. Vyloučení: 2:4. Využití: 4:0. Střely na branku: 20:27 (7:10, 9:8, 4:9). Zblokované střely: 14:15. Hity: 16:6. Vhazování: 30:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Vítkovice: Stezka – Solovyev, Polák, Pedan, Plášil, Koch, Stehlík – Krenželok, Hruška, Lakatoš – Bitten, Flick, Kalus – Bernovský, Marosz, Bondra – Lednický, Chlán, Fridrich.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Sergienko, Petgrave – Hecl, Poulíček, Cienciala – Kousal, Musil, Paulovič – Koffer, Anděl, Rohlík – Shvyrev, Roman, Herčík.

Dynamo nastoupilo do zápasu proti Vítkovicím v upravené sestavě. Pardubický dres poprvé oblékl obránce Matt Petgrave, do branky se postavil Milan Klouček.

První šanci zápasu měly Vítkovice. Lakatoš ve čtvrté minutě našel před brankou volného Krenželoka, proti jeho střele ale Klouček vytasil lapačku. Oba týmy následně krátce po sobě porušily pravidla a hrálo se ve čtyřech, žádná šance z toho ale nevzešla.

Skóre otevřel domácí tým v čase 12:53. Solovjov vystřelil od modré čáry, Klouček puk vyrazil před sebe, kde byl připravený Jan Hruška a dorazil kotouč do branky – 1:0. Ve zbytku první třetiny už neměl ani jeden z týmů žádnou vyloženou šanci. Dynamo svého soupeře v první části sice přestřílelo, ale gólu se nedočkalo.

Pardubičtí vstoupili do druhé třetiny aktivně a nadále zaměstnávali Aleše Stezku. K vyrovnání ale nedošlo, naopak Vítkovice přidaly druhou branku. V přesilové hře vypálil z kruhu Bondra, puk se odrazil k volnému Rostislavu Maroszovi, který střelou pod břevno uštědřil svému bývalému klubu druhou ránu – 2:0.

Těsně po druhé obdržené brance si Dynamo vytvořilo tlak. Do šancí se dostali Cienciala a Hecl, ale ani jeden z nich nedokázal Stezku překonat. V polovině zápasu byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a Vítkovičtí další přesilovku znovu využili. Všudypřítomný Alexej Solovjov dostal přihrávku do mezikruží a přesnou střelou zvýšil na 3:0, v zápase to pro něj byl už třetí kanadský bod.

Také ve druhé třetině byli hosté střelecky aktivnější, ale po jejím konci výsledek hovořil jasně pro domácí Vítkovice. Do třetí periody vlétlo Dynamo s jasným cílem, dostat se soupeři na dostřel. Tři minuty po přestávce měl obrovskou šanci Jan Košťálek, po jehož pokusu už se hostující střídačka radovala, ale puk skončil v moci Aleše Stezky. Také v dalších minutách byli Pardubičtí hodně aktivní.

V 51. minutě už se Dynamo dočkalo. Jan Zdráhal dostal přihrávku mezi kruhy a střelou bez přípravy konečně překonal výborného Stezku – 3:1. Hosté dál pokračovali v náporu, v 55. minutě si vybojovali přesilovou hru, ve které zpočátku ostřelovali vítkovického brankáře, ale poté se jeho tým bez problémů ubránil.

V závěru zápasu vrhli hosté všechny síly do útoku a Stezku ještě několikrát nebezpečně ohrozili. Dynamo to zkusilo po odvolání Kloučka v šesti hráčích v poli, ale další branku už nevstřelilo. Naopak, krátce před koncem ještě pečetil domácí výhru do prázdné branky Jan Hruška 4:1.

Dynamo potřetí v sezoně podlehlo Vítkovicím, z jejich ledu si odváží porážku 1:4.

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera):„Já jsem dneska spokojený, protože po tom zápasu ve Zlíně, jsme do toho dneska vstoupili s pokorou a respektem, protože Pardubice jsou nesmírně silné mužstvo hlavně do útoku, ale my jsme hráli poctivou, zodpovědnou obranu. Šli jsme do vedení, což bylo pro naši psychiku důležité. Ve druhé třetině jsme si pomohli góly z přesilovek, které se nám poslední dva nebo tři zápasy nedařily. Tam asi nastal ten zlom v tom utkání, nicméně bylo to vyrovnané až do konce. Šli jsme do vedení 3:0, ponaučený z toho domácího zápasu s Litvínovem jsem sáhl k oddechovému času, abychom se z toho prvního gólu, který daly Pardubice, nesesypali a šli jsme si stejnou urputnou hrou do obrany, která nás zdobila předchozí zápasy až k tomu vítěznému konci. Jsem rád, když to odlehčím, že starý dobrý Stezka nastoupil a v zápase nám pomohl. Hráčům děkuji, ale práce pokračuje dál."

David Havíř (HC Dynamo Pardubice):„Bylo to vyrovnané utkání. Náš problém byl dnes v koncovce, nedařilo se nám zakončení. Vítkovice si ve druhé třetině pomohly dvěma přesilovými hrami, stav 3:0 do poslední třetiny. Myslím, že kluci do toho dali všechno, ale snížení přišlo pozdě a jak říkám, problém byl v zakončení.