19.2.2021
Ladislav Adámek

Pardubice podlehly Třinci 2:6, bodová série končí

Sedmý zápas v řadě už se hokejistům Dynama nepovedlo získat body do tabulky. Zápas rozhodly výkony obou defenziv i efektivita útoků. Za nepříznivým výsledkem s momentálním lídrem soutěže z Třince ale stála především nepovedená druhá třetina, kterou Pardubice prohrály 1:4.

Tipsport extraliga, 46. kolo, pátek 19.2.2021

2:6
0:1, 1:4, 1:1
Branky a nahrávky: 32:45 Poulíček (Blümel; 4/5) 59:22 Kousal (Paulovič, Mikuš; 5/3)– 8:50 M. Roman (M. Adámek, Dravecký; 5/5), 22:58 M. Roman (Gernát, O. Kovařčík; 5/5), 24:21 Marcinko (Rodewald; 5/5), 33:18 M. Stránský (Rodewald, M. Kovařčík; 5/4), 36:01 Gernát (M. Stránský; 5/4), 46:33 Gernát (P. Vrána; 5/5) Rozhodčí: Hejduk, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Kosticyn (PCE) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:26 (9:11, 6:10, 10:5). Zblokované střely: 15:7. Hity: 9:8. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6.
Dynamo Pardubice: Barulin (41. Klouček) – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Hrádek, Bučko – Kousal, Roman, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kosticyn, Pochobradský, Tybor – Horký, Zeman, Kusý.
Oceláři Třinec: Štěpánek – Gernát, Doudera, Freibergs, Kundrátek, Musil, Adámek – Stránský, Vrána, Růžička – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Hrňa – Dravecký.

O první rozruch v obraně Ocelářů se postarala formace Paulovič – Poulíček – Blümel. Vážněji ohrozit Štěpánka ale nedokázala, stejně jako Tybor, střílející nad branku. Za to na druhé straně mohl svým průnikem otevřít skóre Vrána, puk však rovněž letěl mimo. Barulin tak měl práci až s dorážkou Kurovského a tečí Michala Kovařčíka. Třinec se najednou stal aktivnějším a často se dostával do pardubického mezikruží.

Střelecké odpovědi Nakládala a Blümela si připravený Štěpánek pohlídal. V 9. minutě tak šel do vedení Třinec po jednoduché akci. Dravecký z rohu přihrál Adámkovi, jehož střelu od modré čáry tečoval Miloš Roman mezi betony Barulina. Dynamo se snažilo odpovědět, Kusý ani Ondřej Roman ale v dobrých pozicích nezvládli zpracovat přihrávky. Dařilo se ale Barulinovi, který lapačkou vychytal Stránského a betonem Freibergse.

V první části nedokázal ani jeden tým využít přesilovou hru, a do druhé třetiny se tak šlo za stavu 0:1 pro Třinec. To se ale změnilo už po třech minutách, kdy síť znovu rozvlnil nedostatečně pokrytý Miloš Roman. A další střelecký úspěch hostů se zrodil hned v 25. minutě, po chybě v rozehrávce se k puku dostal Rodewald, přenechal jej Marcinkovi, a ten se zblízka nemýlil – 0:3.

V následném oslabení vybojoval puk Horký, jenže prostřelit Štěpánka se mu nepodařilo. Po vyloučení Kosticyna, který nedovoleně zboural Musila, již třinecký brankář kapituloval. Matěj Blümel vyřešil protiútok chytrou přihrávkou, po jaké na Poulíčka čekala jednoduchá práce v podobě střely do odkryté klece.

Už po třiatřiceti vteřinách se ale počtvrté radoval Třinec, přesilovku využil bez přípravy pálící Stránský a brzy ho napodobil Martin Gernát, zvyšující na 1:5. Rozruch pak způsobil nejen brejk Růžičky, ale také tvrdý souboj a výměna názorů mezi Camarou a Stránským.

Do třetí třetiny nastoupil v pardubické brance Klouček a hned po minutě hry čelil samostatnému úniku Rodewalda. S bekhendovou kličkou Kanaďan neuspěl, stejně jako Gernát se střelou do tyče. Pardubice se snažily zvrátit vývoj zápasu, jenže třináct minut před koncem opět zvýšil trefou pod horní tyč Martin Gernát. Po jeho brance nastala obyčejnější pasáž zápasu, i když stále ve vysokém tempu a s mnoha tvrdými souboji.

V 52. minutě pohotově zakončoval Nakládal, o tři minuty později do Štěpánka v přemíře snahy narazil Camara a byl vyloučen. Dynamo v oslabení zase dokázalo ujet třinecké pětici, Horkému však branka nebyla souzena, protože Zdráhalovu střílenou přihrávku tečoval jen do hostujícího gólmana. V závěru nicméně zvládl korigovat výsledek utkání Robert Kousal, když využil dvojnásobnou přesilovou hru. Na nepovedený výkon to ale byla jen slabá náplast.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bude to stručné hodnocení. Dnes se nám zápas absolutně nepovedl. Šance, které jsme si vytvořili v první třetině, jsme zase chtěli sehrát do prázdné branky. Třinec využil většinu svých šancí, pak už je to s takovým soupeřem těžké. První branka byla šťastná teč, za druhou stálo naše špatné rozehrání hráčů, při třetí jsme jim přihráli… Prostě dnes byl den blbec, to se stává a my to musíme hodit za hlavu. Za dva dny máme další zápas, tak se v tom nesmíme moc utápět.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Těší mě konečný výsledek, myslím, že jsme hráli velice dobře. Byli jsme produktivní, dali krásné góly. První z nich nám hodně pomohl, dodal nám sebevědomí do dalších minut. I když jsme inkasovali v naší přesilové hře, tak jsme ve druhé třetině kontrolovali průběh utkání a když už jsme domácím nabídli nějaké příležitosti, tak si s nimi Kuba Štěpánek poradil. Se třemi body tedy panuje na naší straně velká spokojenost.“