Dynamo se proti Pirátům neprosadilo

19.04.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — S jistotou zachování extraligové příslušnosti nastoupili hokejisté Dynama ve značně omlazené sestavě. Pardubickým se v ČSOB Pojišťovna ARENĚ nedařilo střelecky a poprvé v baráži neskórovali, s Chomutovem prohráli 0:3.

BAR10, pátek 19.4.2019 od 17:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA

Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 10:56 Koblasa (Svoboda, Klhůfek; 5/5), 14:35 Dlouhý (Svoboda, Štich; 5/5), 42:47 Chrpa (Chlouba, Ouřada; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:4 (0:0, 2:3, 0:1). Bez využití. Diváci: 8176. Střely na branku: 14:30 (4:10, 7:8, 3:12). Srážky: 4:5. Vhazování: 27:29. Blokované střely: 14:17. Průběh utkání: 0:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Budík, Hrádek, Mikuš, Nedbal, Mert – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Dušek – Matýs, Pochobradský, D. Voženílek – Machač, Kratochvil.
Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Kovář, Knot, Štich, Bláha, Trefný, Dietz – Stránský, Huml, Tomica – Svoboda, Klhůfek, Koblasa – Duda, Šťovíček, Dlouhý – Ouřada, Chlouba, Chrpa.

Piráti nakročili k výhře první povedenou třetinou, v níž Dynamo přestříleli 10:4: V jedenácté minutě se hosté po nenápadné akci dostali do vedení. Trefný na modré čáře prostrčil do rohu kluziště na Tomáše Svobodu. Bývalý pardubický hráč si všiml mezi kruhy volného Petra Koblasy, kterému poslal přihrávku přímo na hůl. Střela z první propadla za Kloučka.

O čtyři minuty později Tomáš Svoboda po přistrčení od Šticha nahodil kotouč na branku a Klouček by puk určitě chytil, jenže teč Adama Dlouhého na hraně brankoviště změnila trajektorii kotouče a Klouček byl v tom případě bezmocný – 0:2

Hned na začátku druhé třetiny byly Pardubice asi nejblíže vstřelení branky, střela Jana Zdráhala trefila tyč jeho brány. Chvíli na to zvládla obrana hostí i červenobílý brejk dvou na jednoho. Další zajímavou šanci, a to v přesilovce, měl Patrik Poulíček, jenž přestřelil po předchozím Horkého průniku.

Justin Peters předvedl v Pardubicích výborný výkon, ve 32. minutě skvělým zákrokem zabránil téměř jisté brance, v závěru druhé části hry mu pomohla branková konstrukce, kterou podruhé v utkání trefil bek Zdráhal.

V úvodu závěrečné části hry Chlouba přistrčil pro Jakub Chrpu, který přímo před Kloučkem nezaváhal – 0:3. Dynamo se snažilo vymazat nulu na svém střeleckém kontě, nepomohla mu ani přesilová hra v závěru utkání.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Chomutov měl dnes kvalitu jinde než my. Dali jsme šanci oproti poslednímu zápasu deseti novým hráčům. Ve druhé třetině jsme nastřelili dvě tyčky, kdy jsme mohli skórovat, ale Chomutov měl celý zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrál.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, hráli jsme jednoduchý, organizovaný hokej. Podařilo se nám dát první branku a utkání jsme víceméně odehráli od začátku do konce kvalitně. Samozřejmě Pardubice zareagovaly na vývoj tabulky a nehrály v plné sestavě, daly šanci dalším hráčům, což je v pořádku. Proto je asi výsledek takový. Jsme rádi, že jsme utkání vyhráli, i když víme, že v tuhle chvíli nic neřeší.“

Vzájemné zápasy 2018/2019
7.10.18 Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:3