Extraliga ledního hokeje, 42. kolo, úterý 8.3.1994, Zimní stadion města Pardubic

Dukla Jihlava

5:1
3:0, 1:0, 1:1
Branky: 14. Jančařík, 17. Kutílek, 17. Šejba, 37. Král, 55. M. Filip – 52. Pípa. Rozhodčí: Fietko – Brázdil, Halas. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 2104. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Kutílek – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Pospíšil.
Dukla Jihlava: Novotný – Vyhlídal, Buzek, Kuchyňa, Čech, Zmrhal, Nečas – Válek, Hub, Cihlář – Poukar, Ujčík, Pípa – Celý, Marha, Prokůpek.

Utkání s tradičním rivalem z Vysočiny Duklou Jihlava začalo s nádechem opatrné hry na obou stranách. V 10. minutě diváci registrovali nájezd a nebezpečnou střelu jihlavského matadora Válka, Biegl však bravurně kryl. Při vyloučení Nečase rozjásal domácí diváky obránce Jančařík po vzorové přihrávce Procházky.

V 17. minutě se při vyloučení Celého trefil další pardubický obránce Kutílek a jihlavští hráči začali prožívat kruté chvíle podpořené další brankou v jejich síti už za 21 vteřin. Tentokráte mířil do černého Šejba.

Druhá třetina připomínala úvodní dějství. Nejprve poklidná hra bez patřičného vzruchu, poté vyšachování jihlavské obrany, přesná střela Krále a čtyřka na kontě Novotného.

Bojovnost vojáků, kteří se snažili dát alespoň čestný úspěch, byla nakonec v 52. minutě korunována brankou Pípy, ale nic to nezměnilo na zaslouženém jubilejním padesátém vítězství pardubických hokejistů, kteří přidali po necelých třech minutách pojistku v podobě gólu Martina Filipa.