Extraliga ledního hokeje, 31. kolo, pátek 10.12.1993, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

0:2
0:0, 0:2, 0:0
Branky: 23. Blažek, 25. Malinský. Rozhodčí: Bolina – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 2:1, navíc Lubina (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 2400. Průběh utkání: 0:2.
Dukla Jihlava: Novotný – Nečas, Vyhlídal, Čech, Drozda, Zmrhal, Chalupa – Válek, Hub, Cihlář – Poukar, Ujčík, Pípa – Chlubna, Marha, Prokůpek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Kapulovskij, Měsíček, Jančařík, J. Filip, Špelda – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Vršanský – Pospíšil, Blažek, Procházka.

Obě mužstva dostala v minulém kole velké příděly od svých soupeřů, ale tentokrát byl boj vyrovnaný, i když jen průměrný. Jihlavští měli zpočátku trochu navrch, ale šance Válka, Chlubny i Marhy zůstaly neproměněny, na druhé straně mohli otevřít skóre Lubina i Pospíšil.

Druhé dějství mělo nezvyklý začátek. Blažek po centru Pospíšila nachytal Novotného na hruškách a otevřel skóre. O dvě minuty později Lubina nacentroval Filipovi, ten Malinskému a jemu nezbylo nic jiného, než dát druhou branku.

Tato smršť však vojáky nezastavila. Byli častými návštěvníky v prostoru chráněném Bieglem, ale štěstí jim skutečně nepřálo.

Zkoušeli se prosadit střelami od modré i zblízka, ale potřebný moment překvapení se nekonal. Pardubičtí se překonávali v obranné činnosti a náskok si vzít nenechali. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Biegl a Cihlář.