Reportáž ze zápasu

Extraliga ledního hokeje, 26. kolo, neděle 28.11.1993, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

Dynamo Pardubice

2:2p
0:2, 0:0, 2:0 – 0:0
Branky: 51. R. Ťoupal, 52. Horák – 7. Malinský, 7. Šejba. Rozhodčí: Brada – Bádal, Fedoročko. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1900. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
České Budějovice: R. Turek – Mainer, Kubíček, Bláha, Šedý, Hodek, K. Ťoupal – R. Ťoupal, Bělohlav, Božek – Rob, Horák, Pýcha – Györi, F. Turek, Brabec.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Špelda, Píša, Jančařík, J. Filip, Říčař – Šejba, M. Filip, Lubina – Pospíšil, Král, Vršanský – Bartoška, Blažek, Slabý.

Komentář

Favorit tentokrát nezačal tak, jak jsou jeho příznivci zvyklí – totiž náporem. I když měli Jihočeši puk daleko častěji na svých holích, sedmá minuta se jim stala osudnou.

Poprvé inkasovali krátce před návratem svého obránce z trestné lavice a ihned poté si dali branku napůl vlastní. To byla nečekaná sprcha a Českobudějovičtí, kteří si vytvořili řadu výborných příležitostí, suverénního Biegla sami překonat nedokázali.

Lépe se jim nevedlo ani na zlomu první a druhé dvacetiminutovky, kdy hráli třikrát krátce po sobě v početní převaze. Od té doby se sice bojovalo prakticky jen před pardubickou brankou, ale snad přemíra snahy, snad nervozita, určitě ale výborný výkon Biegla, nedovolily změnit poměr branek.

To se podařilo až po polovině posledního dějství R. Ťoupalovi a krátce po něm dokonce Horák zaslouženě vyrovnal. Navíc než na jeden bod ale dnes Jihočeši neměli ani v prodloužení.