Extraliga ledního hokeje, 15. kolo, neděle 24.10.1993, Zimní stadion města Pardubic

České Budějovice

1:2
0:0, 0:2, 1:0
Branky: 59. Pavlas – 25. Horák, 30. K. Ťoupal. Rozhodčí: Vokurka – Unzeitig, Cambal. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2859. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Kapulovskij, Jančařík, Pavlas, Špelda – Šejba, Sekera (21. Filipi), Hejduk (41. Hejduk) – Pospíšil, Král, Weber – Zadina, Blažek, Slabý.
České Budějovice: R. Turek – Benýšek, Bláha, Mainer, Němeček, Kubíček, K. Ťoupal – Bělohlav, R. Ťoupal, Božek – Rob, Horák, Pýcha – Podlaha, F. Turek, Brabec.

Na pardubickém ledě se urputně bojovalo o ligové body, a ty si nakonec zaslouženě odvážejí hráči z jihu Čech. Utkání se hrálo oboustranně v rychlém tempu a bylo soubojem brankářů. Ti byli největšími oporami svých mužstev.

Jihočeši byli útočnější, důsledně atakovali soupeře už v jeho obranném pásmu, a tak si vytvořili více brankových šancí, zejména v prvních dvou třetinách. Domácí se snažili překonat obranu soupeře rychlými protiakcemi, ale proti výborně organizované obraně Českých Budějovic se jen těžko prosazovali.

O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy hosté dokázali využít herní převahy ke střelení dvou branek. V závěrečné třetině domácí zmobilizovali zbytek sil, trenéři provedli drobné korektury v sestavě, ale nic to nebylo platné.

Vynikající Roman Turek v brance Českých Budějovic byl téměř k nepřekonání, domácí zužitkovali svoji převahu v této části hry až 99 sekund před koncem utkání tvrdou střelou Pavlase.