Extraliga ledního hokeje, 19. kolo, úterý 9.11.1993, Sportovní hala

4:2
2:1, 1:0, 1:1
Branky: 2. Sup, 6. Kukačka, 40. Geffert, 41. Kverka – 16. Zadina, 49. Král. Rozhodčí: Machač – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:4, navíc Burda (Sparta Praha) 10 minut osobní trest. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4100. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
Sparta Praha: Čapek – Vykoukal, Kostka, Táborský, Boháček, Toužimský, Burda – Petrovka, Kastner, Geffert – Zelenka, Výborný, Pázler – Sup, Kverka, Kukačka.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Říčar (21. Špelda), Kapulovskij, Jančařík, Filip (41. Kutílek), Malinský – Šejba, Lubina, Filipi (41. Bartoška) – Král, Weber, Pospíšil – Zadina, Sekera, Vršanský.

Pražané podali sice snaživější výkon než před reprezentační přestávkou, ale k mistrovské hře z předchozího ročníku soutěže měli ještě daleko. Přesto se dostali rychle do vedení brankami Supa a Kukačky a tím předurčili další vývoj utkání.

Zatímco hosté dřeli ve snaze zkorigovat výsledek, sparťané si mohli dovolit určitou míru nepřesnosti v obraně, několik neproměněných šancí, z nichž největší měl v 16. minutě Zelenka, a nezlomil je ani Burdův desetiminutový trest za nesportovní chování.

Pardubičtí snížili ještě v první třetině zásluhou jednoho ze svých nejaktivnějších hráčů Zadiny, ale potom už je provázela jen smůla. V polovině utkání opustil led obránce Filip, zraněný na ruce protihráčovou bruslí, krátce nato nepřekonal Sekera pražského brankáře Čapka, přestože měl puk už za jeho zády, a na přelomu druhé a třetí třetiny inkasovali hosté v rozmezí 74 sekund dva góly.

V závěru dokázali Pardubičí po změnách v sestavě a zvýšeným úsilím snížit, ale k výraznějšímu zkorigování výsledku měli daleko.