Extraliga ledního hokeje, 8. kolo, úterý 5.10.1993, Zimní stadion města Pardubic

2:1
1:0, 0:0, 1:1
Branky: 3. Pospíšil, 49. Hejduk – 53. Geffert. Rozhodčí: Rejthar – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 3807. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Kapulovskij, Jančařík, Pavlas, Špelda – Pospíšil, Filipi, Procházka – Hejduk, Rasko, Šejba – Zadina, Slabý, Blažek.
Sparta Praha: Čapek – Toužimský, Kostka, Táborský, Boháček, Vykoukal, Burda – Petrovka, Hlinka, Geffert – Hrbek, Výborný, Pázler – Zelenka, Kverka, Sup.

V Pardubicích viděli diváci zatím nejlepší hokej této ligové sezony. Domácí trenéři provedli před utkáním změny ve složení útočných formací, na lavici náhradníků zůstali mj. Král s Vršanským, naopak pardubickým divákům se představily obě posily z Ruska obránce Kapulovskij a útočník Rasko.

Domácí tradičně začali velkým náporem a už ve třetí minutě se ujali vedení, když Pospíšil šikovně tečoval tvrdou střelu obránce Říčaře od modré čáry. Celá první třetina se hrála oboustranně v rychlém tempu, důrazné hře Sparty čelili domácí přesnou hrou v obraně a technickou hrou v útočné fázi.

Ve druhé třetině Sparta přidala a domácí jako by polevili v tempu. Nicméně před oběma brankami byla řada gólových šanců, které s přehledem řešili výborní brankáři Biegl a Čapek.

Očekávaný nápor Sparty ve snaze srovnat skóre na začátku třetí třetiny zmrazili domácí druhou brankou, kterou vstřelil dorostenec Hejduk. Sparta však zůstala nedeprimována, nadále pokračovala v soustředěném tlaku a v 53. minutě Geffert snížil na 2:1. Utkání rázem dostalo dramatický náboj, ale do konce utkání se už nic na skóre nezměnilo, především zásluhou vynikajících brankářů.