Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, BAR6, pátek 15.3.1996, Zimní stadion, Pardubice

Dynamo Pardubice

Opava

1:2
0:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 47:45 Lubina (Úlehla) – 1:20 Filip, 28:02 Zadražil (Pavelek). Rozhodčí: V. Svoboda – Charvát, Pešan. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 3864. Střely na branku: 49:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Brázda, Píša (21. Beránek), Pácal, Mečiar, Jančařík – Jantovský, Rusznyak, Pospíšil (41. Kábrt) – Hejduk, Blažek (41. Úlehla), Lubina – Weber, Kudrna, Procházka.
Opava: Haas – Flašar, Měsíček, Tejkl, Galvas, Frýdl, Hrubeš – Žurek, Fabián, Pavelek – Jurik, Filip, Horný – Zadražil, Římský (41. Harazim), Lhotský.

Komentář

Úvodní třetina byla v režii domácích, jako olej na vodu však znovu vyplula na povrch jejich největší slabina, doslova planá koncovka. Smutným hrdinou této části hry byl domácí Blažek, který krátce po zahájení hry bruslí usměrnil přihrávku Filipa do vlastní branky. Při přesilovce domácích naopak nedokázal přehodit bezmocně ležícího gólmana Haase.

Ve druhé části utkání trápení domácích pokračovalo. Brankáři Haasovi se dívali do očí Kudrna a Jantovský, nedokázali ho však překonat, naopak při přesilovce Východočechů chyboval v útočném pásmu Pospíšil, Zadražil ujel a přidal druhý gól.

V poslední části utkání hra domácích vyústila v křeč. Lubina sice snížil, ale v závěru zápasu ani přesilovka šesti hráčů v poli, když byl odvolán brankář Biegl a na trestné lavici odpočívali Filip a Měsíček, nestačila domácím alespoň k vyrovnání.

Ohlasy po utkání

Josef Paleček (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Hosté nás zaskočili perfektně zorganizovanou obranou, proti které jsme se nedokázali prosadit. Nemohu být spokojen s přístupem a nasazením některých hráčů. Soupeři k výhře gratuluji.“

Kamil Konečný (HC Slezan Opava): „Oba celky již jistě sehrály kvalitnější zápasy než byl ten dnešní a musím přiznat, že vyhrálo šťastnější mužstvo. Jsem na výsost spokojen s výkonem brankáře Haase.“