Staropramen extraliga ledního hokeje, 40. kolo, pátek 31.1.1997, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

3:6
2:1, 1:4, 0:1
Branky a nahrávky: 19. Bruna, 19. Vlk, 26. Toužimský – 4. Hejduk, 21. Lubina, 22. Koudelka, 24. Hejduk, 35. Lubina, 60. S. Procházka. Rozhodčí: T. Svoboda – Pokorný, Stulák. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 4444. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.
Dukla Jihlava: Čapek – R. Kaňkovský, Toužimský, Ščerban, Javín, Morava, Vyhlídal – Antoš, Fadějev, Vlk – Poukar, P. Kaňkovský, Prokůpek – Bruna, Melenovský, Pípa – Holík, Hub, Fink.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša – Jantovský, Blažek, Lubina – Hejduk, Plášek, Koudelka – Kudrna, Sýkora, Procházka.

Touha Dukly dostat se z předposlední příčky tabulky se ukázala jako lichá. Kombinačně solidní soupeř měl ve své moci střed ledové plochy a navíc dokazoval prostřednictvím svých nejlepších osobností, že ví, co chce.

Posunul se do vedení, které však během půl minuty ztratil a o to s větší motivací nastoupil do druhého dějství. Nenechal Čapka v klidu, dal mu tři góly a ve velice krátkém čase ho poslal na střídačku. Na jeho místo nastoupil Sáblík. Snaha Jihlavy změnit nepříznivý průběh narážela na dost pevný a organizovaný val hostí.

Snad do největší šance se dostal P. Kaňkovský na začátku třetí dvacetiminutovky, když měl k dispozici trestné střílení, puk však minul horní tyčku. Hosté byli pochopitelně šťastni a všechno kontrolovali.

Oporami obou celků byly první formace. Dukla byla později nucena slevit ze čtyř útoky neboť tato taktika neslavila úspěch.

František Vorlíček (HC Dukla Jihlava): „Bylo dobré, že jsme se těsně před první přestávkou dostali do vedení. Následoval nepochopitelný zkrat a vše bylo zmařeno. Poslední možnost cosi udělat měl Petr Kaňkovský z trestného střílení. Tentokrát nám nepřálo štěstí.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Pro nás tento duel byl dost důležitý a všichni, kteří se na ledě objevili, k němu přistupovali absolutně zodpovědně. O to víc si zisku obou bodů ceníme.“