Staropramen extraliga ledního hokeje, 27. kolo, pátek 6.12.1996, Zimní stadion města Pardubic

Dukla Jihlava

1:4
0:2, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 47. Augusta – 11. a 20. Antoš, 23. Vlk, 57. Hub. Rozhodčí: Rejthar – Bádal, Brunclík. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 6672. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Kříž, Malinský, Cypljakov, Mudroch – Jantovský (25. M. Procházka), Blažek, Lubina – Hejduk, Martinec, D. Pospíšil – Koudelka, Plášek, S. Procházka.
Dukla Jihlava: Čapek – Javín, Posmyk, Ščerban, Toužimský, Morava, Vyhlídal – Poukar, Fadějev, Vlk – Bruna, P. Kaňkovský, Antoš – Fink, Hub, Prokůpek – od 25. navíc J. Holík, Melenovský.

V úvodní třetině se hrálo po většinu času v obranném pásmu hostí. Formace Dukly však pracovaly v defenzivě bezchybně, šanci Martince zmařil pozorný Čapek. Prakticky první střela na Salfického znamenala i úvodní gól a těsně před prvním odchodem do kabin zajistil pohotový Antoš hostům dvoubrankové vedení.

Když na začátku druhé části hry neproměnil Pospíšil v oslabení sólový nájezd a vzápětí Vlk úspěšně tečoval střelu Vyhlídala, bylo prakticky rozhodnuto.

V poslední třetině vykřesal naději Augusta, Lubina však ztroskotal na brankáři Čapkovi. Definitivní pečeť na konečný výsledek dal vydařenou akcí a přesnou přihrávkou na střelce Huba obránce Dukly Posmyk.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Obrannou taktiku Dukly jsme očekávali. Sehráli jsme však zcela určitě nejhorší zápas letošní sezóny a tak mi nezbývá, než blahopřát soupeři k výhře.“

František Vorlíček (HC Dukla Jihlava): „I přes letošní velmi dobré výsledky Pardubic, jsme šli do utkání s optimismem a dobře zvolenou taktikou, kterou se beze zbytku podařilo naplnit.“