Staropramen extraliga ledního hokeje, 29. kolo, neděle 30.11.1997, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

6:3
1:1, 2:2, 3:0
Branky: 15. Beránek, 23. Dopita, 34. Veber, 41. Broš, 43. Beránek, 46. Sršeň – 19. Jantovský, 21. Hejduk, 27. Martinec. Rozhodčí: Blažek – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5075. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.
Vsetín: Čechmánek – Tesařík, Srdínko, Jaškin, Zubíček, Veber, Šafařík – Kratěna, Broš, Stantien – Sršeň, Galkin, Beránek – Padělek, Dopita (50. Hruška), Kapusta.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal (55. Pospíšil), Mudroch, Malinský, Kříž, Píša, Hrubeš (50. Cypljakov) – S. Procházka (49. Sýkora), Hejduk, Jantovský – Kudrna (41. Rozsíval), Martinec, Kábrt – Koudelka, M. Procházka, Plášek.

Hokejisté Vsetína porazili Pardubice 6:3 a již osm kol za sebou nepoznali hořkost porážky. Dvěma góly se na úspěchu mistra podílel reprezentant Beránek, první letošní branky se dočkal obránce Veber.

Na vsetínském stadionu se hrál nadprůměrný, rychlý a otevřený hokej. Již ve 2. minutě zahrozili Galkin se Sršněm a z protiútoku také hostující Plášek, jenže tomu v poslední chvíli vypíchl puk Veber. Pak si domácí zkusili přesilovou hru, během níž musel Barta čelit sérii nebezpečných střel. V 9. minutě Galkin orazítkoval tyčku a pak Beránek krásně prokličkoval obranou hostů, jenže na bekhendové zakončení neměl sílu.

V 15. minutě ho napodobil pardubický Kudrna, ten zase branku dnes chytajícího Pešata těsně minul. Na gól si diváci museli počkat ještě tři minuty. Bartu nejprve vyzkoušel Sršeň, ale na následnou Beránkovu střelu byl již hostující brankář krátký. Další bombou ho Sršeň trefil do masky, ale pardubický gólman se z otřesu vzpamatoval a pokračoval v dobrém výkonu dál. Vyrovnání se hosté dočkali 67 sekund před sirénou, to když při ojedinělém útoku našel Hejduk najíždějícího Jantovského a ten se nemýlil.

Ve druhé třetině hosté hru vyrovnali nejen opticky. Hejduk potřeboval jen 29 sekund na to, aby se po hrubce Tesaříka v rozehrávce trefil ze čtyř metrů nad Pešatovu lapačku a poslal je poprvé do vedení. Vsetínští při vyloučení Pláška dostali do útočného pásma, vypálil Dopita a vyrovnal. Nicméně to byli opět hosté, kteří strhli vedení na svou stranu, když Martinec využil skrumáže před Pešatem. Ve 34. minutě vyrovnal Veber.

Stejně kuriózně poslal hned v úvodu závěrečné třetiny do vedení Broš. Pak přidal po učebnicovém sólu přes celé kluzištěm další gól Beránek. Stejný hráč byl i u šesté branky. Zatáhl puk do útočné třetiny, jednoduše ho z levého křídla nechal v tandemu volnému Sršňovi, ten zakončil dělovkou po ledě k tyči a bylo rozhodnuto. Pardubice v závěru nevyužily ani dvě po sobě jdoucí nabídnutá početní přečíslení a Pešat byl pozorný až do konce.

Zdislav Tabara (HC Petra Vsetín): „Měli jsme celý zápas optický tlak. Ale věděli jsme, že Pardubice spoléhají na rychlé protiútoky ze zajištěné obrany. To se nám částečně podařilo eliminovat. Souhlasím s názorem, že rozhodující byla nešťastná branka po chybě Barty, která hosty dostala poněkud do útlumu.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Myslím si, že jsme byli svědky velmi dobře hraného a slušného utkání, ve kterém diváci viděli útočnou i obrannou hru z obou stran. Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale po laciné brance už Vsetín získal navrch a na zlom v zápase jsme neměli sílu.“