Český Telecom extraliga ledního hokeje, 42. kolo, neděle 4.2.2001, Zimní stadion Luďka Čajky

3:2
2:2, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 14:30 Leška (Marušák), 14:57 Rachůnek (Ambruz, Žabka), 24:32 Černý (Ministr) – 4:37 Lubina (Kábrt), 14:46 Janecký (Kolář, Píša). Rozhodčí: Husička – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 6682. Střely na branku: 49:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Berani Zlín: Hudáček – Hamrlík, Malena, Marušák, Žabka, Homer, Šafařík – Okál, Čajánek, Somík – Balaštík, Leška, Zdráhal – Černý, Ministr, Barus – Rachůnek, Vala, Ambruz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Mudroch – P. Sýkora, Janecký, Kolář – Kábrt, Rolínek, Lubina – Tvrdík, Filip, S. Procházka.

V přímém souboji o druhou příčku v extraligové tabulce porazil Zlín hokejisty Pardubic 3:2 a zvýšil svůj náskok před svým dnešním soupeřem na čtyři body. Pardubice vstřelily Zlínu i počtvrté v letošním ročníku dvě branky, ale zatímco předtím jim postupně stačily k remíze, výhře a prohře v prodloužení, nyní jim bodový zisk nepřinesly.

Oba týmy nastoupily bez tří hráčů základní sestavy, přesto se hrálo svižně a hosté získali v 5. minutě vedení. Přesilovou hru využil útočník Lubina. Pak se hrálo dlouho bez šancí, ale hráči to divákům vynahradili v 15. minutě, v které padly v rozmezí 27 sekund hned tři branky. Nejdříve vyrovnal dorážkou Leška, za šestnáct vteřin po sólovém nájezdu Janeckého opět hosté vedli, ale Rachůnek znovu srovnal stav.

V druhé třetině začali domácí opět náporem a tentokrát byli úspěšní. V 25. minutě se postarali o vedení a jak se později ukázalo, i o celkové vítězství, dva hráči z prvoligového Prostějova, kteří jsou ve Zlíně na střídavý start. Ministr vyhrál vhazování a Černý překonal brankáře Svobodu.

Pardubičtí pak zvýšili agresivitu a rušno bylo před oběma brankami, ale oba gólmani se nenechali překvapit. Hosté sice dali minutu před koncem druhé části gól, ale ten rozhodčí Husička pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal.

V úvodu závěrečné třetiny si vytvořili hosté velký tlak, k čemuž jim pomohla přesilová hra. V té době již ale Zlínští hráli jen na tři útoky a Východočechům zdatně odolávali. Od poloviny třetí třetiny se hra vyrovnala a po hezké akci měl Ministrův útok šanci definitivně rozhodnout. V 56. minutě sice nepřekonal Svobodu ze sólového nájezdu ani Leška, ale Zlín těsné vítězství udržel i při půl minuty trvající power play.

Antonín Stavjaňa (HC Continental Zlín): „Bylo to těžké utkání, v první třetině jsme dvakrát prohrávali, přestože Hudáček neměl příliš mnoho práce. Pak jsme se však vypjali k velkému výkonu a výsledek otočili. Opět jsme doplatili na slabší produktivitu, když jsme další spousty šancí neproměnili.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Čekali jsme, že Zlín bude hrát s velkým nasazením. Chyběli nám tři koncoví hráči, proto jsme chtěli hru kouskovat, ale příliš se nám to nedařilo. V závěru už nám chyběly síly k vyrovnání.“