Český Telecom extraliga ledního hokeje, 40. kolo, neděle 21.1.2001, Městský zimní stadion

Rytíři Kladno

2:1
0:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 30:04 Skuhrovec (L. Svoboda), 35:30 Kruliš (Döme, Havel) – 26:53 P. Sýkora (S. Procházka, Pácal). Rozhodčí: Svoboda – Čech, Kalivoda. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 2183. Střely na branku: 38:52. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Rytíři Kladno: Pinc – Kruliš, Dlouhý, Boháček, Hájek, Skuhrovec, Kasík, Kříž, Mádl – Havel, Döme, Geffert – Sedlák, Plekanec, L. Vlček – L. Svoboda, Kalla, Jiří Kameš – Skuhravý, Roubík, Horna.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Mudroch, Jančařík, Píša, Pácal, Divíšek, Duben – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, P. Sýkora, S. Procházka – Kolář, Rolínek, Kábrt.

Vše podstatné v utkání mezi Kladnem a Pardubicemi se událo v druhé třetině, v níž Vagnerplast, bojující o záchranu v hokejové extralize, rozhodl o výhře nad třetími Pardubicemi 2:1. Favorit se sice dostal do vedení po brance Sýkory, ale obránci Skuhrovec a Kruliš otočili skóre.

Hosté byli v úvodu dravější a před brankářem Pincem bylo trvale rušno. Již v úvodu neproměnili hostující Blažek a Lubina svoje šance a Pardubice měly nadále převahu, akcie domácích však držel pozorný Pinc. Kladno se dostalo do šance až v samém závěru první dvacetiminutovky, jenže Hornův blafák zlikvidoval pardubický gólman Adam Svoboda.

Ve 22. minutě chytil Pinc Sýkorovo sólo a Pardubice měly neustálý tlak, jen čtvrtý útok domácích, vedený Roubíkem, dokázal hrát s hosty vyrovnanou partii. V polovině utkání po akci druhého útoku hostí přihrál Procházka zpoza brány Sýkorovi a ten se tentokrát nemýlil.

Východočeši mohli vzápětí potvrdit vedení v přesilové hře při vyloučení Kameše, ale Pince opět nepřekonali. Z ojedinělého protiútoku vyrovnal obránce Skuhrovec, který bez přípravy zužitkoval Svobodovu přihrávku. Hra se pak vyrovnala a po ideální přihrávce Dömeho dostal Kladno do vedení Kruliš.

Do závěrečné třetiny šla obě mužstva s odhodláním získat cenné body, dlouhé minuty se hrálo na obou stranách v početní převaze, ale ani jedno mužstvo přesilovku nevyužilo. Boj na ostří nože vyvrcholil v závěru: hosté hráli necelou minutu power play, ale ani v této fázi se jim nepodařilo skórovat.

Eduard Novák (HC Vagnerplast Kladno): „Myslím, že se hrálo jedno z kvalitních hokejových utkání, útoky se střídaly na obou stranách. Do poloviny utkání byl soupeř houževnatější, ale po jeho vedoucí brance jsme přece jen převzali iniciativu. Díky Pincovi jsme ve snaze rozhodnout utkání neinkasovali, prokázali jsme větší vůli po vítězství a bojovnější srdce.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Utkání jsme si prohráli sami. Měli jsme proměnit čtyři sólové nájezdy a zápas by byl rozhodnutý už v polovině. Ve druhé půlce jsme již hráli špatně a z přemíry snahy vznikaly i chyby.“