Český Telecom extraliga ledního hokeje, 25. kolo, úterý 21.11.2000, Zimní stadion města Pardubic

Karlovy Vary

1:1p
0:0, 0:1, 1:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 55:51 Blažek (Malinský, Lubina) – 32:18 Tomík (Sejejs). Rozhodčí: Souček – Kareš, Pešan. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 6117. Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip (41. Rolinek), S. Procházka.
Karlovy Vary: Franěk (9. Šmíd) – Sejejs, Prošek, L. Procházka, Polák, Gróf, Kántor – Tomík, Kverka, M. Hlinka – Chlubna, Kašpařík, J. Kopecký – Hruška, Radek Procházka, Košťál – Bohunický, Zima, Navrátil.

Ani ve třináctém extraligovém utkání na domácím ledě nepoznali hokejisté Pardubic hořkost porážky, i když tentokrát zachraňovali remízu doslova v hodině dvanácté. V utkání průměrné úrovně je mužstvo Karlových Varů, vedené bývalým pardubickým trenérem Říhou, hodně potrápilo.

Utkání začalo podle pardubické tradice náporem domácích. Ti už v 2. minutě měli první šanci, ale Filip nejprve trefil bránícího Kántora a vzápětí přehodil prázdnou branku. V 8. minutě poslal Pácal do úniku P. Sýkoru, ale ten jen protáhl Fraňka v brance hostí. Gólman Západočechů se při zákroku zranil a na jeho místo musel náhradník Šmíd.

O převaze domácích svědčilo jedenáct Fraňkových zásahů, ale potom se ze hry domácích vytratilo úvodní nasazení a hra se postupně vyrovnala. Výkon vedoucího celku v úvodní třetině byl hodně rozpačitý, a protože ani hosté nic výrazného nepředvedli, vyprovázel hráče po první třetině pískot diváků.

V druhé třetině hosté všemi způsoby rozbíjeli hru domácích, kteří viditelně znervóznili a nedovedli si vytvořit prakticky žádnou gólovou šanci. Západočeši měli jedinečnou šanci otevřít skóre v 26. minutě, kdy hráli jeden a půl minuty přesilovku pět na tři. Během ní se vyznamenal domácí brankář Svoboda, který však posléze kapituloval v 33. minutě při další početní výhodě soupeře po vyloučení Mikesky. Sejejsovu střelu od modré stačil sice vyrazit, ale na Tomíkovu dorážku už nedosáhl. V 36. minutě měli hosté šanci zvýšit vedení, ale Chlubna vystřelil nad Svobodovu branku.

Závěrečná třetina byla ve znamení zoufalého náporu domácích, kterému hosté čelili všemi možnými způsoby, zejména rozdrobením hry. Tlak Pardubických však přinesl v 56. minutě přece jen vyrovnání zásluhou Blažka. Těsně před koncem normální hrací doby mohl o vítězství domácích rozhodnout Lubina, jenže místo střely zvolil přihrávku. V prodloužení si vypracovali jedinou šanci domácí, ale Lubinovu příležitost skvěle zmařil brankář Šmíd.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Vary přijely s taktikou, že utkání skončí 0:0, zabezpečily střední pásmo a všemi hráči bránily modrou čáru. K překonání této taktiky musí být mužstvo odpočaté, a to při tempu ligových zápasů nejde. Jsem rád, že ve třetí třetině našli hráči zbytek sil a uhráli jsme alespoň remízu.“

Miloš Říha (HC Becherovka Karlovy Vary): „Jsem maximálně spokojen, předváděli jsme taktickou bitvu, a to se nám vyplatilo. V závěru nám ale přece jen chyběly síly po vylučování. Dařilo se nám rozbít pardubickou hru, nepustili jsme domácí hokejisty k jejich kombinacím.“