Český Telecom extraliga ledního hokeje, 23. kolo, pátek 17.11.2000, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

2:0
0:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 47:09 Píša (Janecký), 51:24 Janecký (J. Kudrna). Rozhodčí: Minář – Šimůnek, Vöröš. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 9000 (vyprodáno). Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 2:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Vsetín: Kameš – Tesařík, Kuboš, Jaškin, Srdínko, Štrbák, Augusta – Pardavý, Dopita, Tomajko – Veselý, Hudler, Stantien – Sochor, Lipianský, Vampola.

Hokejisté Pardubic nezaváhali ani ve dvanáctém utkání na domácím ledě a v souboji o první místo v tabulce porazili před vyprodaným stadionem Vsetín 2:0. Brankář Adam Svoboda potřetí v sezoně udržel čisté konto.

Zatímco domácí nastoupili v kompletní sestavě, hosté postrádali zraněné Nedomu, Zubíčka a Paroulka. Čtvrtou desítku vzájemných soubojů o body v nejvyšší domácí hokejové soutěži začali oba soupeři opatrně. Na obou stranách v úvodních minutách dominovala obraná činnost, a tak se útočníci jen těžko prosazovali. V sedmé minutě trefil Lubina jen tyčku Kamešovy branky, totéž zopakoval v závěru třetiny Mikeska. Hosté měli dvě velké šance mezi desátou a jedenáctou minutou, ale Sochor ani Dopita se proti Svobodovi neprosadili. Aktivnější byli o něco víc domácí, ale Kameš s notnou dávkou štěstí držel čisté konto.

Ve druhé třetině nabídli Východočeši Vsetínu šanci při zbytečném vyloučení Kudrnově, ale hosté přesilovku promarnili špatnými přihrávkami. Oba celky nadále hrály velmi obezřetně, hráči spíš čekali na chybu soupeře, než aby sami vytvářeli šance. V závěru hokejově velmi průměrné druhé dvacetiminutovky měla obě mužstva přece jen možnost otevřít skóre. Domácí Petr Sýkora dokonce minul prázdnou branku, do odkryté sítě se netrefil ani junior Vampola.

Ve třetí třetině se úroveň hry rapidně zvedla, Pardubičtí byli mnohem aktivnější a vyplatilo se. Ve 48. minutě po přihrávce Janeckého se přesně trefil obránce Píša, který minulý zápas kvůli disciplinárnímu trestu nehrál. Hosté odpověděli, jak se na exmistra patří, přidali na důrazu, zrychlili hru, ale v 52. minutě se Janecký svým prvním gólem před domácím publikem postaral o dvoubrankový náskok. V závěrečných minutách domácí zatlačili soupeře do defenzívy, hru kontrolovali a utkání dovedli do vítězného konce.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to velmi kvalitní utkání s kvalitním soupeřem, ve kterém jsme podali asi nejlepší výkon v domácím prostředí. Dali jsme góly, a tak jsme šťastně vyhráli.“

Miroslav Venkrbec (HC Slovnaft Vsetín): „Bylo to super utkání výborné úrovně. Kdybychom dali první branku my, asi bychom vyhráli a výsledek mohl být opačný.“