Český Telecom extraliga ledního hokeje, 45. kolo, pátek 1.2.2002, Arena Pardubice

Znojmo

3:3p
0:2, 1:0, 2:1 – 0:0
Branky a nahrávky: 39:15 P. Sýkora (T. Blažek), 43:26 T. Blažek (Mudroch), 58:55 Vyhlídal (Lubina) – 2:42 Jakeš (Vorel), 3:12 Pazourek (Barus), 45:45 Barus (Plch). Rozhodčí: Venglář – Šimůnek, Chytil. Vyloučení: 9:12, navíc Mikeska (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 9235. Střely na branku: 45:41. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska (45. Průcha) – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Tvrdík, Rolinek, D. Pospíšil.
Znojmo: O. Svoboda – Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Jakeš, Benák, Klimeš – Plch, Haman, Uram – Milan Procházka, Vorel, Petr Kumstát – Plášek, Pazourek, Barus.

Znojemští hokejisté neudrželi na pardubickém ledě dvoubrankové vedení, o tříbodový zisk přišli 65 vteřin před koncem normální hrací doby. Při vyloučení Marka Vorla využil početní výhody domácí obránce Michael Vyhlídal a vynutil si prodloužení. V nastaveném čase i přes řadu šancí na obou stranách vítězný gól nepadl.

Od začátku se hrál oboustranně rychlý a důrazný hokej. Přispělo k tomu nečekaně rychlé a snadné vedení Znojma. Jeho hráči během 30 vteřin mezi třetí a čtvrtou minutou dvakrát překonali Salfického a to jim dodalo větší chuti. Domácí museli útočit, ale znojemská obrana odolávala lavinovitým náporům pardubických hokejistů, kteří nevyužili ani hry pěti proti třem. Oboustranně pohlednou hru zbrzdila série vyloučených mezi devátou a patnáctou minutou. Domácí se poté snažili znovu prosadit, ale jejich akce vychytal brankář Svoboda.

Očekávaný nápor Pardubic na začátku druhé půle zbrzdila vyloučení Mikesky a Michala Sýkory. Ve 27. minutě měli šanci domácí Kudrna s Blažkem, ale i tentokrát štěstí přálo Svobodovi. Oba celky nadále produkovaly kvalitní hokej s maximálním nasazením, více ze hry však měli stále domácí. Jejich koncovka však byla neúspěšná a ve 37. minutě mohli jen poděkovat Salfickému, že skvěle zmařil obrovskou šanci Uramovu. Pardubičtí se přece jen dočkali ve 40. minutě, když Petr Sýkora z levé strany dělovkou nedal Svobodovi šanci.

Třetí třetinu odstartovala série vyloučených hráčů a oběma týmům zbyli na ledě jen tři. Ve 44. minutě při hře tři na čtyři sebral domácí Blažek puk Benákovi a po skvělém sólu vyrovnal. O dvě minuty později Znojemští při přesilovce znovu otočili skóre. Závěrečný drtivý nápor domácího týmu přinesl vyrovnání. Pomohlo mu Vorlovo vyloučení a power play ukončil po 17 sekundách obránce Vyhlídal.

V prodloužení nabídly oba celky strhující podívanou. Před oběma brankami se množily šance, nicméně branku nikdo nedal.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Začali jsme utkání dost vlažně a nechytli jsme začátek. Dostali jsme rychlé a laciné góly. Od druhé třetiny jsme se sice zvedli, ale hře chyběla lehkost a byla dost křečovitá. Vzhledem k průběhu zápasu jsem s remízou spokojen.“

Milan Kastner (HC Excalibur Znojemští Orli): „Bylo to podle mého názoru kvalitní utkání. Nám vyšel začátek, dali jsme rychlé góly, ale pak nás domácí dostali pod tlak. Pomohla jim k tomu branka ze 40. minuty. V závěru nám nevyšly dva brejky, takže můžeme být s bodem spokojeni.“