Český Telecom extraliga ledního hokeje, 7. kolo, úterý 25.9.2001, Zimní stadion Hradec Králové

Havířov

6:1
2:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4:00 Pospíšil (S. Procházka), 7:06 Pácal (Mikeska), 26:21 S. Procházka (Malinský), 27:34 Mikeska (P. Sýkora, Janecký), 28:09 Lubina (Kudrna, Blažek), 53:11 Rolinek – 57:04 Fiala (Bařica, Javín). Rozhodčí: Svoboda – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4200. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Malinský, od 41. navíc Čáslava, Duben – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Pospíšil, Rolinek, S. Procházka – od 41. navíc Tvrdík a Vak.
Havířov: Cagaš (7. Maláč) – Javín, M. Procházka, Kysela, Černošek, P. Pavlas, Rimmel, Štefanka – Kropáč, Vala, Zdráhal – Pohorelec, R. Procházka, Korhoň – Křestan, Boháč, Folta – Čech, Bacul, Bařica – od 41. navíc Fiala.

Třetí vítězství za sebou posunulo hokejisty Pardubic už na třetí místo v tabulce. Přestože domácí brankář Adam Svoboda po dvou nulách z předchozích utkání tentokrát potřetí čisté konto neudržel, hosté z Havířova skórovali až za stavu 0:6, a gól tak už z jejich pohledu mnoho neřešil. Svoboda udržel neprůstřelnost více než 184 minut.

Východočeši se hostujícího týmu zakousli hned od úvodu. Sólo Petra Sýkory sice ještě Cagaš zlikvidoval, ale proti pohotové střele Pospíšila už byl zkušený gólman bezmocný. Pardubický nápor pokračoval a Pácal hned v 8. minutě zvýšil na 2:0. To již v havířovské brance stál místo zraněného Cagaše jeho kolega Maláč, který kapituloval přesně po 40 sekundách svého pobytu mezi třemi tyčemi.

Pardubičtí v pohodě přečkali vyloučení Pácala, Michala Sýkory i Mudrocha a v závěru úvodního dílu hráli přesilovku sami, ovšem mohli inkasovat z hole Kropáče. Čisté konto mladému gólmanovi nepokazil při hře čtyři na čtyři ani Bacul, naopak domácí uštědřili soupeři drtivý úder, když během 108 sekund v prostřední části hry nasázeli tři góly, o které se podělily všechny tři pardubické pětky. Domácí si se soupeřem pohrávali jako kočka s myší, ale dalších gólů se spokojení diváci v této třetině již nedočkali.

V závěrečném dějství dohrávali Východočeši v pohodě, zahrála si i čtvrtá pětka. Množství dalších šancí však zůstalo zásluhou důkladně rozchytaného Maláče nevyužito. Překonat havířovského náhradníka se podařilo až v 54. minutě Rolinkovi, který upravil na 6:0. Necelé tři minuty před koncem pokazil Svobodovi zápis střídající Fiala.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem rád, že jsme zvítězili a hlavně mě těší způsob, jakým jsme toho dosáhli. Hráči přistoupili k utkání s absolutním nasazením a soustředěním. Soupeře jsme předčili ve všech směrech. Chtěl bych svému týmu poděkovat.“

František Výborný (HC Femax Havířov): „Přijeli jsme odehrát rovnocenné utkání, ale náš záměr nám domácí zhatili dvěma góly hned na začátku. Soupeř nás předčil především v osobních soubojích před oběma brankami a jeho převahu vyjadřuje i skóre.“