HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 1. kolo, úterý 11.9.2001, Zimní stadion Hradec Králové

Slavia Praha

2:3p
1:0, 1:1, 0:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 7:52 Mikeska (Pácal), 37:06 S. Procházka (P. Sýkora, Pospíšil) – 31:22 Hejda (Hübl), 50:10 Hejda (Ujčík), 62:03 Čermák (Klobouček). Rozhodčí: Turčan – Český, Kostka. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:2. Diváci: 7142. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Malinský – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, Pospíšil, Procházka.
Slavia Praha: Málek – Kadlec, Hejda, Novák, Snopek, Martínek, Sláma – Ujčík, Beránek, Hübl – Matějovský, Alinč, Antoš – Čermák, Rousek, Sup – Šaffer, Tomica, Klobouček.

Hokejisté Pardubic podlehli ve svém dočasném „exilu“ v Hradci Králové Slavii 2:3 v prodloužení. Pražané dvakrát dotáhli domácí náskok díky brankám Jana Hejdy a Leoš Čermák v 63. minutě rozhodl.

Oboustranná opatrnost vzala za své v 5. minutě, kdy od zadního mantinelu přihrál Alinč Antošovi, ale ten gólovou příležitost neproměnil. V 8. minutě šel za katr Suk a za 33 sekund slušně zaplněná hala poprvé explodovala. Pácalovu střelu od modré tečoval Mikeska a Pardubice vedly 1:0. Další přesilové hry při trestech domácího Lubiny a hostujících Hejdy a Nováka zůstaly nevyužity a skóre do první přestávky se nezměnilo.

V úvodu prostředního části hry zahrozil Rousek a poté hala tleskala akci dvojice Lubina - Blažek. Na přelomu zápasu hrála Slavia přesilovku čtyř proti třem, ale z trestu se vracející pardubický Petr Sýkora své sólo neproměnil. Naplnil tak obligátní slogan nedáš – dostaneš, protože pokračující přesilovka Pražanů při vyloučení Kudrny vedla k vyrovnání. Autorem branky byl obránce Hejda. Do druhé sirény se skóre ještě jednou změnilo. Domácí Procházka se uvolnil přes obránce Snopka a Málek inkasoval podruhé.

V poslední třetině se obraz hry příliš nezměnil, utkání trpělo častým vylučováním hráčů na obou stranách. Jedno z nich, Mikeskovo, využil znovu hostující slávistický obránce Hejda a podruhé vyrovnal. Když v samém závěru nedokázal skórovat Rolínek, v Hradci se prodlužovalo a v 63. minutě rozhodl o výhře hostí přesnou střelou Čermák.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dokázali jsme dostat soupeře pod tlak a vytvořit si šance, bohužel s koncovkou jsme měli problémy. Posily Michal Sýkora, Vyhlídal a Pospíšil splnily očekávání.“

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, že nás v Pardubicích čeká těžké střetnutí. Rozhodl výborný výkon brankáře Málka, v prodloužení jsme byli šťastnější.“