HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 52. kolo, neděle 2.3.2003, Arena Pardubice

Berani Zlín

0:2, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 31:10 Koukal (Průcha), 45:51 Kropáč (Mikeska) – 6:43 Záhorovský (Jenáček, I. Rachůnek), 12:03 M. Okál (Vlach), 25:16 Vlach (Iglo). Rozhodčí: Bolina, Jebavý – Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 4298. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Barek – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Mocek, A. Novotný, Bartoň – Jaroslav Kudrna, Tvrdík, Hemský (41. Kubišta) – P. Sýkora, Rolínek, D. Pospíšil – Pištek, Mikeska, Kropáč – Průcha, Kolář, Koukal.
Berani Zlín: Tuček – Galvas, Blaťák, Hriňa, Zubíček, Macholda, Iglo – M. Okál, Vlach, Veselý – I. Rachůnek, Záhorovský, Jenáček – Mokrejš, Ministr, Pivko.

Komentář

Hokejisté Zlína se rozloučili s nepodařenou sezonou výhrou na ledě suverénního vítěze základní části v Pardubicích 3:2. Tříbodový zisk byl pro ně alespoň malou náplastí na konečné třinácté místo v letošním ročníku extraligy.

Pardubické mužstvo nastoupilo bez sedmi hráčů základní sestavy, které trenér Miloš Říha nechal odpočívat před play off. Domácí začali v tréninkovém tempu a nedůsledným bráněním nabídli soupeři šance. Ten je díky dvěma využitým přesilovkám využil k získání dvoubrankového náskoku. Pardubičtí měli sice v první třetině více ze hry, ale v koncovce byli velmi nepřesní. Pokud se dostali ke střele, stál jim v cestě pozorný brankář Tuček.

Hosté si začali věřit a na začátku druhé třetiny přidali třetí gól. Vlach si pohrál s obranou domácích, na jejichž adresu se začal ozývat pískot. Pardubice se dostaly ke slovu v polovině utkání. Průcha ideálně našel před brankou Koukala, který neměl problém snížit. Branka viditelně oživila tempo hry a rázem bylo před oběma brankami pořádně horko. Šance si vytvářeli nejen domácí a Mikeskovu střelu zastavila tyčka Tučkovy klece. I hosté udržovali Barka v neustálé pohotovosti. Pardubičtí propásli možnost k vyrovnání při přesilových hrách, které se jim vůbec nedařily a Tučka skoro vůbec neohrozily.

V závěrečné třetině se lídr tabulky probral a vynutil si výraznou převahu. Zlín však velmi dobře bránil. Ve 46. minutě už Kropáč snížil na rozdíl jediného gólu. Ke zlepšené hře domácích přispěly patrně i korektury ve složení prvního a druhého útoku. V závěru této třetiny se hosté soustředili na bránění hubeného náskoku a před Tučkem často vytvářeli neprostupný val, který pardubičtí hráči nemohli překonat.

S přibývajícími minutami ale s tlakem rostla i nervozita domácích. Ti několikrát zbrkle zahodili i ty nejvyloženější šance, a když se jim podařilo překonat zlínskou obranu, podržel své mužstvo pozorný Tuček. V dramatickém závěru se hosté soustředili převážně na vyhazování kotouče z vlastního pásma. Domácí 53 vteřin před koncem třetiny odvolali brankáře, ale na vyrovnání to nestačilo.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili vlažněji, až později jsme přidali a vytvořili si spoustu šancí. Překvapilo mě, s jakým hrál Zlín zaujetím. Čekal jsem spíš, že to bude přátelské utkání.“

Zdeněk Venera (HC Hamé Zlín): „Podařil se nám úvod utkání, kdy jsme dali poměrně rychle dva góly a začali jsme velmi dobře bránit. Výborně chytal Tuček. Když domácí přidali, vytvořili si řadu šancí a jen zásluhou jeho mimořádné formy jsme dostali jenom dva góly. Vítězství však pro nás znamená jen slabou náplast na celou sezónu, rádi bychom si to s Pardubicemi vyměnili.“

Zápasy v sezóně

13. kolo, 18. 10. 2002