Český Telecom extraliga ledního hokeje, 48. kolo, pátek 21.2.2003, Arena Pardubice

Znojmo

6:4
1:2, 4:0, 1:2
Branky a nahrávky: 7:14 Blažek (Kudrna, Lubina), 25:02 Lubina (Blažek), 30:33 Lubina (Blažek), 33:32 T. Divíšek (D. Pospíšil, Zábranský), 37:24 T. Divíšek (Zábranský, D. Pospíšil), 43:55 Lubina (Blažek, Zábranský) – 3:10 Uram (Benák, Vorel), 11:01 Erat (Soudek), 51:03 Uram (Haman, Toman), 55:41 Mikulík (Petr Kumstát). Rozhodčí: Husička, Venglář – Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. Diváci: 7194. Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2, 6:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Mudroch, Zábranský, Čáslava, A. Novotný, Duben – Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Kropáč, Tvrdík, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Znojmo: Kameš (41. Altrichter) – Benák, Havíř, Snopek, Toman, Soudek, Křetínský – Pucher, Haman, Uram – Melenovský, Vorel, Milan Procházka – R. Erat, Barus, Plášek – navíc od 41. Petr Kumstát, Sklenář, Mikulík.

Pardubičtí hokejisté rozhodli o svém čtvrtém sezonním vítězství nad Znojemskými orli perfektním výkonem ve druhé třetině a ziskem tří bodů si definitivně zajistili první místo v ligové tabulce. Navíc překonali i loňský rekord pražské Sparty v počtu získaných bodů v základní části extraligy.

Hosté, vědomi si nutnosti na východě Čech zvítězit, začali lépe než domácí a v první třetině byli lepším týmem. Hodně jim pomohla vedoucí branka ze 4. minuty, kdy Svobodu střelou mezi betony překonal úplně nehlídaný Uram. Domácí vyrovnali díky dělovce Blažka v 8. minutě, ale k obratu v jejich prospěch to nevedlo. Hráli totiž bez důrazu a zejména v obraně jim to skřípalo. Ve 12. minutě toho proto hosté znovu využili, když se trefil Erat. Důraznější hra Znojma dělala domácím i nadále hodně problémů, zejména v obraně. Na druhé straně se navíc trápili pardubičtí útočníci, kteří brankáře Kameše v úvodní třetině příliš neprověřili.

Do druhé části vstoupili domácí s větším důrazem a bojovností a dokázali obrátit skóre ve svůj prospěch. Zásluhu na tom měli především Lubina, který navázal na střeleckou produkci v minulém utkání s Vítkovicemi a Tomáš Divíšek, jenž se mimo jiné předvedl pěknou trefou po vybruslení z rohu kluziště. Domácí v této fázi zcela ovládli hru, rázem jich bylo plné hřiště a zatlačili soupeře do defenzívy. Navíc se jim tentokrát skvěle dařily přesilové hry. Stačilo tak 12 minut hry v této třetině, aby domácí nastříleli Znojmu čtyři branky a před závěrečnou částí si vytvořili rozhodující náskok.

V posledním dějství dali hosté šanci čtvrtému útoku a brankáři Altrichterovi. Ten ale po necelých čtyřech minutách kapituloval po třetí gólové střele Lubiny, který tak završil hattrick. V další fázi domácí ukolébaní výrazným náskokem povolili a soupeř toho využil ke korekci skóre. Za stavu 6:4 si proto ještě domácí trenér Říha vzal oddechový čas, své svěřence uklidnil, a ti pak Znojmu už další dramatizaci zápasu nepovolili. A to ani v závěrečné pětačtyřicetisekundové power play.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Začali jsme vlažně a vlažně jsme také skončili. Ve druhé třetině to ale byl z naší strany vynikající hokej. Dobře jsme bruslili a perfektně stříleli.“

Miloslav Hořava (HC JME Znojemští Orli): „My jsme hráli dobrý hokej jen v první třetině. Je škoda, že hráči neudrželi herní disciplínu také ve druhé části utkání.“