Tipsport extraliga ledního hokeje, 46. kolo, pátek 13.2.2004, Duhová aréna

Oceláři Třinec

4:7
3:6, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 6:05 Luža (Blažek), 8:56 Blažek (Luža), 11:27 Lubina (Mikeska), 21:52 Mikeska (Lubina, Duben) – 3:51 Jančařík (Bordowski, Vítek), 9:53 Melenovský (Pavelek), 10:49 Král (Žabka), 12:50 Polanský, 13:57 Král (Zadina), 15:54 Zadina (Král), 34:57 Pavelek (Janků, Melenovský). Rozhodčí: Smeták – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 9180. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6, 4:6, 4:7.
Dynamo Pardubice: Barek (11. Koutský) – Luža, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Duben, Pácal – Razingar (21. Janecký), Dopita, Blažek – Kolář, Koukal, S. Procházka – Kudrna, Mikeska, Lubina. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Oceláři Třinec: Lakosil (12. Vojtek) – Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka – Zadina, Král, Pletka – Janků, Melenovský, Pavelek – Kropáč, Martynek, J. Hašek – Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: Pavel Marek a Aleš Mach.

Lídr soutěže nastoupil do utkání s Třincem sice s novými akvizicemi Lužou, Razingarem a Stanislavem Procházkou, ale mimo dění zůstali Adam Svoboda, Průcha, Petr Sýkora a Divíšek. Obránce Čáslava pak sledoval hru jen ze střídačky.

Odvážný tah trenérů nevyšel a suverén soutěže si udělal pěknou ostudu. Pardubičtí jakoby zapomněli, že musí bránit a nemají v brance Svobodu. To ovlivnilo průběh úvodní třetiny, která rozhodla o výsledku.

První střela hostů na domácí branku skončila v síti, když se trefil Jančařík. Pak se ovšem v novém dresu gólem a přihrávkou uvedl obránce Luža, Pardubice vedly a zdálo se, že je vše v pořádku. Jenže Pácalova a Barkova chyba v 10. minutě znamenala vyrovnání a zároveň start ke gólové smršti, která neměla na Pardubickém stadionu léta obdoby.

O necelou minutu později Král dokonce v oslabení znovu posunul Třinec do vedení a zároveň vyhnal Barka na střídačku. Lubina při další pardubické přesilovce vyrovnal a donutil vystřídat také Lakosila. Jenže Vojtek v brance hostů měl přece jen více zkušeností než juniorský reprezentant Koutský, který si v brance Pardubic odbýval svou ligovou premiéru.

To se projevilo hned ve 13. minutě po další chybě domácí obrany, kdy Koutský poprvé kapituloval. Když ve 14. minutě dal Král pátý gól soupeře, začaly ochozy silně pískat. Tečku za divokou první třetinou udělal v 16. minutě Zadina. Pardubický celek totálně selhal v obraně a hráči mladíkům v brance vůbec nepomohli.

Ve druhé třetině nechali domácí trenéři sedět Razingara a místo něj se do Dopitova útoku posunul Kolář, na jehož místě se objevil Janecký. Domácí ale hlavně začali zodpovědně bránit a také Koutský se blýskl několika výbornými zákroky především v oslabení. Ve 22. minutě domácí snížili a měli pak více ze hry.

Třinec však ukázal, jak se brání a domácí celek neměl před Vojtkem příliš prostoru. Ve 35. minutě špatně rozehrál ve vlastním obranném pásmu Dopita a Severomoravané s pěticí expardubických hráčů v sestavě znovu získali tříbrankové vedení. To mohl ještě ve 40. minutě zvýšit Hašek, ale trefil jen tyčku.

Také do třetí třetiny provedli pardubičtí trenéři korektury v sestavě, ale k obratu to nevedlo. Ze hry se zcela vytratil Dopita a sólové akce Říhových svěřenců neměly naději na úspěch. Vedly jen k dalšímu pískotu téměř vyprodané Duhové arény. Hosté si tak s přehledem pohlídali zisk tří bodů.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Rozhodla úvodní třetina, ve které byla nedůslednost jak v útoku, tak i v obraně a třetina mohla skončit klidně 6:6. Bohužel my jsme góly nedali a naopak nám tam napadaly. Od druhé třetiny jsme se chtěli dostat do své hry a čekat trpělivě na šance, jenomže zbytečné vylučování nás vyvedlo z tlaku, který jsme chtěli udělat.“

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec): „Po úvodní přestřelce jsme se vrátili k disciplinované hře a začali jsme bránit, což byla jediná šance, jak uspět. Měli jsme notnou dávku štěstí a jsme rádi, že jsme získali tři body, které pro nás mají cenu zlata.“