Tipsport extraliga ledního hokeje, 38. kolo, pátek 9.1.2004, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

5:4p
1:3, 1:0, 2:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 6:16 R. Dlouhý (Klepiš), 21:25 Krátoška (Antoš), 49:45 R. Dlouhý (P. Kadlec, Staněk), 56:41 Antoš (J. Novák), 63. J. Novák (P. Kadlec, J. Beránek) – 8:37 T. Blažek (Mudroch, Lubina), 10:02 Kolář (Koukal, Průcha), 10:56 Lubina (Jaroslav Kudrna), 45:56 P. Sýkora (Janecký, T. Divíšek). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:8, navíc T. Divíšek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4083. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.
Slavia Praha: Hronek (11. Z. Šmíd) – J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, D. Pojkar (27. Staněk), Kuntoš, Graňák – D. Hruška, J. Beránek, Sup – Krátoška, P. Martinec, Antoš – Kropáč, Klepiš, Tomica (41. Tomica) – Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jiří Kalous.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Duben, Pácal – Pištek, Mikeska, Podhradský – Jaroslav Kudrna, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – Kolář, Průcha, Koukal. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Hokejisté pražské Slavie dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející zápas s pardubickým lídrem soutěže a po výhře 5:4 v prodloužení znovu mírně stáhli jeho náskok. Vítěznou branku dal v nastaveném čase Novák a hosté znovu potvrdili, že se jim v prodloužení vůbec nedaří. V této sezoně ho hráli již podeváté, pětkrát v něm odešli poraženi a ani jednou nevyhráli.

Pardubičtí i bez zraněného centra Dopity, jehož nepustil na led zlomený prst na noze, nepřijeli jen s obrannými úmysly. Brzy se oklepali z vedoucího gólu, který jim vstřelil v plné jízdě a bez přípravy Dlouhý, a jejich zvýšený tlak a aktivita brzy přinesly své ovoce. Mudrochovu střelu tečoval šikovně před Hronkem Blažek, o chvíli později využil zmatku ve slavistické obraně Kolář a dostal hosty do vedení.

Když o pouhých 54 sekund později vyslal Kudrna křížnou přihrávkou do sóla Lubinu, jenž nadvakrát překonal slavistického gólmana, vypadalo to se slavisty všelijak. Tři pardubické góly dělilo pouhých 139 sekund a zklamaný brankář Hronek okamžitě přepustil svoje místo Šmídovi, jenž absolvoval svou premiéru ve slavistickém dresu. Pardubický kotel v tu chvíli posměšně skandoval jméno gólmana Málka, hrdiny finálových bitev proti Pardubicím, kterého začátkem týdne vyměnila Slavia do Plzně. Šmíd však zaskočil spolehlivě.

Slávisty postavil na nohy rychlý Krátoškův gól na začátku prostředního dějství a od té doby byli domácí aktivnější. Pardubice dlouho držel gólman Svoboda, který zlikvidoval Kuntošovu dalekonosnou střelu, poradil si i s Kolaříkovým pokusem v přesilové hře a na poslední chvíli vychytal i další šanci Krátošky.

Když Pardubičtí na začátku závěrečného dějství hry brzy využili zásluhou pohotové střely Petra Sýkory přesilovou hru, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Slavia však nesložila zbraně a drtivý tlak zakončila vyrovnáním. Nejprve se prosadil ve skrumáži Dlouhý a počtvrté skončil puk za zády pardubického gólmana po Antošově dorážce.

V nastaveném čase mohli hosté rozhodnout v početní výhodě ve čtyřech proti třem, ale rozhodnutí se dočkali při následné přesilovce naopak slávisté.

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): „V první třetině jsme udělali hodně chyb a tak zkušené mužstvo, jakým Pardubice jsou, toho dokázalo náležitě využít. Museli jsme pak jejich vedení neustále dotahovat, o to víc si konečného úspěchu vážíme. Dvě třetiny jsme hráli hodně aktivně a v závěru se k nám přiklonilo i štěstí. Šmíd zachytal výborně, ale Hronek, snad s výjimkou jedné, za obdržené branky nemohl, a tak pro nás nadále zůstává jedničkou.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Obě mužstva hrála s obrovským nasazením, zápas měl svou kvalitu. Nám se nejvíce povedla první třetina, druhá byla z našeho pohledu hodně špatná a ve třetí jsme se dopustili řady individuálních chyb. Tak zkušený tým, jaký máme, by si neměl dovolit takto rozehrané utkání ztratit. Spokojen mohu být pouze s nasazením a bojovností. Dopita se rozhodl, že k utkání nenastoupí už odpoledne, nemělo by cenu, aby hrál jen na čtvrt plynu. V neděli by už ale snad měl hrát.“