Tipsport extraliga ledního hokeje, 17. kolo, neděle 26.10.2003, Zimní stadion Znojmo

Znojmo

3:3p
0:1, 2:0, 1:2 – 0:0
Branky a nahrávky: 23:03 Uram (Němeček), 29:50 Benák (P. Pucher), 43:06 P. Pucher (Křetinský) – 19:46 P. Sýkora (Čáslava, Janecký), 46:59 Kolář (Průcha), 50:10 A. Novotný (Duben). Rozhodčí: Venglář – Hlavatý, Tošenovjan Vyloučení: 8:8, navíc Snopek (Znojmo) na 10 minut osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5068. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.
Znojmo: Duba – Křetinský, Havíř, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš – P. Pucher, Barus, Uram – Pardavý, Rataj, Plášek – Milan Procházka, Ludvík, Erat – Mareš, Haman, Hradecký. Trenéři: Pavel Pazourek, Milan Kastner a Milan Skrbek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Zábranský, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Linhart – Jaroslav Kudrna, Dopita, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký – Mrázek, Razingar, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Hokejisté vedoucího týmu extraligové tabulky z Pardubic ani ve třetím utkání za sebou nevyhráli. Po zlepšeném výkonu v poslední třetině se jim dnes podařilo ve Znojmě vybojovat alespoň remízu 3:3.

Pardubičtí hýřili v úvodu aktivitou a častěji se dostávali do střeleckých pozic. V nich si ale nedokázali poradit s pozorně chytajícím brankářem Dubou. Nejslibněji z pardubického pohledu vypadala po Mrázkově akci ve 12. minutě Razingarova střela, kterou stačil brankář Znojma krýt.

Zbytečného Němečkova faulu v závěru třetiny vyžili hosté po 48 sekundách přesilovky k získání náskoku. Útočník Petr Sýkora se prosmýkl po levé straně a jeho přihrávka do střeleckého prostoru se od znojemských zadáků odrazila zpět na hůl pardubického útočníka. Brankář Duba zareagoval na přihrávku a odkryl prostor, do kterého se už nestačil vrátit; Sýkora tak čtrnáct sekund před sirénou pohodlně skóroval.

V druhé třetině vsadili Orli více na ofenzivu a zásluhou nátlakové hry také otočili výsledek. V 24. minutě po vyhraném buly v útočné třetině Znojma našel obránce Němeček přesným pasem Urama, jenž střelou po ledě poprvé překonal brankáře Svobodu. V polovině zápasu pak po vyloučeních pardubických hráčů Mrázka a Podhradského získalo Znojmo výhodu 105 sekund dlouhé přesilové hry pěti proti třem. Početní výhodu využil po zakopnutí obránce Mudrocha znojemský Benák ke vstřelení druhé branky.

Z výkonu Pardubic v závěrečné třetině vyzařovala snaha o zvrat, jenže místo vyrovnání při Snopkově vyloučení útočně naladění hokejisté Pardubic znovu inkasovali. Petr Sýkora v pádu ztratil na modré čáře kotouč a bleskový protiútok zakončil Pucher přesnou střelou do horního růžku branky.

Postupně ale Pardubice svůj tlak přece jen zúročily a v 47. minutě Kolář tvrdou střelou z pěti metrů snížil. Dvě po sobě následující vyloučení Havíře a vzápětí Pardavého na čtyři minuty za faul na Lubinu nabídla Pardubicím stosekundovou přesilovku pět na tři, při níž vyrovnal střelou od modré čáry Novotný.

Stupňující se nervozitu nezvládl znojemský obránce Snopek, jenž byl za urážku rozhodčího vyloučen na deset minut a do konce utkání. V prodloužení pak Orli propásli možnost rozhodnout při vyloučení Zábranského utkání ve svůj prospěch a týmy si tak rozdělily po bodu.

Milan Kastner (HC JME Znojemští Orli): „V začátku jsme hráli trochu zaskočeně, chyběla nám dlouho lehkost. Ovšem druhá třetina a začátek třetí byly z naší strany velice dobré. Za stavu 3:1 nás ale vyloučení přibrzdila a závěr se dohrával v nervózním prostředí. Určitě to bylo lepší extraligové utkání.“

Miloš Říha (HC Pardubice): „Po dvě třetiny mělo utkání výbornou kvalitu, útoky se střídaly na obou stranách. Škoda třetí třetiny, že byla zbytečnými vyloučení rozkouskovaná. Určitě musím být spokojen s tím, že jsme se dokázali ze stavu 1:3 zvednout a riskantní útočnou hrou vybojovat remízu. Důležité bylo také, že se nám podařilo v prodloužení ubránit oslabení ve třech hráčích a naopak jsme si ještě vypracovali střelecké příležitosti.“