7.12.2023

Juniorům Pardubic se nepovedl vstup do baráže o play-off. Padli doma s Olomoucí

Pardubičtí junioři hostili v rámci prvního kola o účast v play-off Olomouc. Dobrý vstup Dynama do první třetiny nepřinesl žádnou branku, ale v druhé třetině přišla rána v podobě dvou olomouckých gólů. Pardubice dokázaly ke konci třetiny snížit, avšak v závěru zápasu se jim již zápas otočit nepodařilo.

Extraliga juniorů, 1. kolo, čtvrtek 7.12.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

1:4
0:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 39:18 Fiala (Pavlata, Koudelka; 5/4) – 33:00 Havel (5/5), 35:52 Ungr (Pastrnek, Neoral; 5/5), 46:33 Koudelný (Tomeček, Bošek; 5/5), 48:24 Ungr (A. Drábek, Smýkal; 5/4). Rozhodčí: Skopal, Mejzlík – Obr, Landsmann. Diváci: 75. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Kaštánek – Jaša, Paleček, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Tomas, Helikar, Pavlata.
Olomouc: Frgál – Šabatka, Smýkal, Compel, Kalman, Panáček, Růžička, Sedláček, A. Drábek – Belan, Bošek, Ruda, Tomeček, Pastrnek, Ungr, Neoral, Koudelný, Havel, K. Drábek.

Dynamo mohlo skvěle vstoupit do zápasu poté, co se do velké šance dostal Pavata. Ten sebral kotouč na hranici útočného pásma, ale v následném samostatném nájezdu na olomouckého gólmana nedokázal dostat kotouč za jeho záda. Olomouc s první nebezpečnou šancí čekala do sedmé minuty, kdy dobrou sólovou akcí dostal Bošek kotouč do rohu útočného pásma, odkud hledal jednoho ze spoluhráčů před brankou, avšak jeho přihrávka byla zblokována mimo nebezpečí branky. V sedmnácté minutě měla Olomouc další dobrou šanci. Probojoval se do ní Sedláček, jenž si najel zpoza branky před pardubického gólmana, kam dostal přihrávku, kterou se mu bohužel pro Olomouc nepodařilo umístit do pardubické svatyně. Největší šance zápasu přišla až v devatenácté minutě, kdy Fiala dostal puk do úniku, ve kterém mířil nad beton Frgála, avšak gólman hostí jeho záměr vystihl.

První šanci prostřední části zápasu měl Kalužík, jenž se sólovou akcí podél mantinelu dostal až do útočného pásma, kde hledal z úhlu místo na bližší tyči, kterou si ale olomoucký gólman pohlídal. Následně přišla úvodní branka zápasu, kterou vsítila Olomouc. Adam Havel dokázal zachytit nepřesnou přihrávku pardubických hráčů a záhy ji potrestal – 0:1.

O necelé tři minuty později přišla druhá rána pro pardubické juniory. Postaral se o ni Patrik Ungr, který dostal kotouč od Pastrnka do samostatného nájezdu, ve kterém si nejdříve položil pardubického gólmana, a následně zakončil do odkryté branky – 0:2. V poslední minutě přišlo ale snížení olomouckého vedení poté, co Dynamo využilo přesilovou hru. Pavlata našel na modré Koudelku, jenž ihned vyslal kotouč na hranici pravého kruhu, kde již čekal Adam Fiala, kterému vyšla střela na zadní tyč – 1:2.

V závěru zápasu se Olomouc dostala opět do dvoubrankového vedení potom, co Jakub Koudelný sebral kotouč na polovině hřiště a v samostatném nájezdu dokázal překonat pardubického gólmana střelou nad beton – 1:3. Závěrečná tečka za utkáním přišla o pár minut poté, když Olomouc využila přesilovou hru. V té dostal Adam Drábek přesnou přihrávku na modrou, odkud z první vyslal ránu na pardubickou branku, která zapadla za záda Tuláčka – 1:4. Junioři Dynama tak nevstoupili nejlépe do baráže o play-off juniorské Extraligy, a po prvním kole se tak nachází na posledním místě.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice) – „Že to bude těžké utkání jsme věděli. Můj názor je takový, že jsme se dnes porazili sami. Náš charakter prostě dneska nebyl nastavený tak, abychom byli schopní něco otočit nebo udělali černou práci, kterou by jsme se dostali do hry ze začátku této části soutěže. Bohužel jsme začali utkání velkou gólovkou, kterou jsme zase zahodili. V průběhu utkání jsme jeli minimálně třikrát na bránu, ale nebyli jsme schopní dát gól. Dále věci, které si řekneme, tak neděláme, protože si asi myslíme že to nefunguje, ale soupeř nám vždycky ukáže, že ty situace, které po klucích chceme fungují. Já doufám že si kluci šáhnou do svědomí a začnou tvrdě pracovat a začnou dělat věci, které po nich chceme.“

Mojmír Trličík (HC Olomouc) – „Byl to první zápas v boji o play-off a byl to stejný soupeř, se kterým jsme začínali. Myslím si, že jsme taky podali plus mínus stejný výkon, takže po čtyřech prohraných vzájemných zápasech se nám to tady tak trošku vrátilo, protože ani v těch předcházejících zápasech jsme nebyli zase až tak špatní. Myslím si, že dneska jednoznačně rozhodli brankaři. Zatím co náš byl dneska