Účel světil prostředky, Moeller udolal Plzeň 2:1 

Účel světil prostředky, Moeller udolal Plzeň 2:1

23.01.2007 | Vladimír Gregor

Dvě domácí prohry v řadě se podepsaly na pohodě HC Moeller, který v důležitém utkání změřil síly s Plzní. Pardubičtí působili nervózním dojmem a první třetinu byli nebezpečnějším týmem Západočeši. Ke změně skóre nevedly ani dvě rovnoměrně rozdělené přesilovky pět na tři. Pardubický prapor tak musel symbolicky pozvednout až bývalý Plzeňák Dušan Andrašovský. Ten ve vlastním oslabení upláchl všem a vsítil rozdílový gól. Ve třetí třetině přidal ve dvojnásobné přesilovce pojistku Jan Čaloun a Moeller si již nenechal tříbodový příděl i přes snížení Ludvíka uzmout.

44. kolo, úterý 23.1.2007 od 18:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Plzeň
Plzeň
1
 
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 36:56 Andrašovský (Hlinka), 43:43 Čaloun (Pucher) – 50:49 Ludvík (Divíšek). Rozhodčí: Mikula – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:10, navíc Důras a Čakajík (oba Plzeň) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7752. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Čech, Šeda, Linhart – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Čaloun, Pucher, Pivko – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Kolář, Koukal, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Plzeň: Hudáček – Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, V. Čech, Pulpán, Nedoma, Dobrovolný – Vampola, Divíšek, Ludvík – Fabuš, Kracík, Matějovský – Důras, Šindel, Adamský – Šaffer, Kubalík, Laš. Trenéři: Jiří Kučera a František Černý.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Předvedenou hru diváci ocenili pískotem

Až nezvykle zakřiknutě vstoupil do zápasu překvapivě domácí tým, a tak se v úvodních minutách hrálo pod taktovkou Západočechů. Ti si také hned zkraje stihli vytvořit několik slibných příležitostí. Nejprve zůstal mezi kruhy zcela sám kapitán Plzně Radek Matějovský, ale golfákem přestřelil. Stejně se vedlo i jeho spoluhráči Důrasovi, který se obtočil rychle kolem branky, ale poslal kotouč do nebes.

Do třetice měl na hokejce branku junior Kubalík, kdy se mu kotouč od zadního mantinelu odrazil přesně mezi oba pardubické beky, ale šance se trochu zalekl. Navíc vzápětí fauloval a Pardubice hrály první přesilovku. O jejím provedení nejlépe svědčí fakt, že Hudáček nemusel ani jednou zasahovat. První vážnější zákrok si tak plzeňský gólman připsal až v šesté minutě hry po ráně Linharta, navíc se znovu vylučovalo na straně hostů.

Ti mohli spílat na svou střeleckou nemohoucnost. V oslabení se totiž dostali do přečíslení 3 na 1! Divíšek uvolnil Čakajíka, ale tomu se pokus o blafák vůbec nepovedl. Pardubice se přeci jen trochu zvedly a Pucherova formace si vynutila tlak. V jeho závěru sice Čaloun rozvlnil síť, ale to již bylo pískáno. Přesně v polovině třetiny měl dobrou šanci Pivko a Plzeň se ubránila znovu jen za cenu faulu. Opticky vypadala tato početní výhoda sice lépe, nicméně nechybělo mnoho a Ludvík ujel pomalejšímu Čáslavovi do trháku.

Dvě přesilovky dostala k dispozici také Plzeň. Hned v té první kombinoval Divíšek s Fabušem prakticky do prázdné branky a domácím pomohla jen štěstěna. Po další akci Matějovského zvonila dokonce boční tyč Lašákovy svatyně. Při vyloučení Mrázka měl zase na holi gól obránce Benák, jenž se vtipně prokličkoval až před Lašáka, ale nezvedl dostatečně puk nad jeho položený beton. Domácí hráče neprobrala z letargie ani v pořadí čtvrtá přesilovka, během které už daly ochozy hlasitým pískotem najevo svou spokojenost s předváděnou hrou.

Dvojnásobné přesilovky ke gólu nevedly, Pardubice udeřily v oslabení

Prostřední část načala hned zkraje další přesilovka Pardubic po faulu Vratislava Čecha na pronikajícího Cetkovského. Skóre se sice neměnilo, ale domácí kombinace konečně probíhaly v pohybu. Blízko brance byl Čáslava, jenž po závaru pálil ze tří metrů jen do ležícího Hudáčka. Úroveň hry tak paradoxně zvedla až parádně sehraná oslabení domácího celku, kdy se Pardubicím podařilo ubránit celých 100 vteřin ve dvojnásobné početní nevýhodě! Ke dvěma nepřesným zakončením se dostal pouze Matějovský.

Stejnou možnost dostaly také Pardubice, když si postupným tlakem vynutily fauly Ludvíka a Dernera. 87 vteřin luxusní přesilovky se ale ukázalo býti pro domácí střelce málo. Poté co v jejím závěru Hudáček skvěle vypíchl Hlinkovu gólovou přihrávku na Rolinka, nálada v ochozech znovu trochu poklesla. Výborného gólmana Plzně vzápětí nepokořil ani ze samostatného nájezdu rychlík Sýkora

Co se nepovedlo v přesilovce, zdařilo se v oslabení při vyloučení Havíře. Bývalý Plzeňák Dušan Andrašovský se prodral až do zakončení a nadvakrát překonal Hudáčka – 1:0. V závěru třetiny srovnal průběžný stav vyloučených Aleš Píša, nicméně Plzeň už si vytvořit vážnější situaci před Lašákem nestihla.

Dvojnásobná přesilovka přinesla uklidnění, hosté už pouze snížili

Hokejové dogma o využívání přesilovek půlených sirénou nevyvrátila ani dohrávaná výhoda Plzně a na řadě s přesilovou hrou byli opět domácí. Jubilejním patnáctým menším trestem byl odměněn obránce Derner. K němu přesně po minutě přisedl Důras a byla z toho další dvojnásobná početní výhoda. Plzeňský forward navíc vyfasoval osobní trest za protesty. Tentokrát už se Pardubice nemýlily. Pucher posadil puk na hůl Čalouna a ten už prázdnou branku snad ani nemohl minout – 2:0.

Plzeň se nevzdávala, ale za stavu 2:0 bylo přeci jen vidět uklidnění na domácích hokejkách. Přesto nebyl daleko kontaktní branky Jakub Šindel, ale před Lašákem si počínal nedůrazně a nechal domácího brankáře poměrně v klidu lapit volný puk v předbrankovém prostoru.

Kontaktu se hosté dočkali až v 51. minutě hry. Divíšek našel křížným pasem Ludvíka, který zblízka poslal kotouč pod horní tyčku – 2:1. Dvoubrankové vedení mohl vzápětí Pardubicím vrátit Koukal, jenže střela mířená mezi Hudáčkovy betony se prokutálela těsně vedle levé tyčky plzeňské branky. Vyrovnání skóre měl na hokejce junior Kubalík, jemuž adresoval přesný pas Šaffer a Lašák musel prokázat bleskurychlý postřeh.

S přibývajícími minutami se snažila Plzeň tlačit všechny síly do útoku a zejména Divíškova formace si dokázala vynutit velkou převahu. O možnost trvalejšího náporu se ale hosté připravili vzápětí sami. Rychlý kontr zastavoval Čakajík jen za cenu faulu a za potlesk sudímu Mikulovi si vysloužil nejprve desítku a posléze i trest do konce utkání. Minutu před koncem byl vyloučen Havíř a Plzeň to zkusila bez brankáře 5 na 4. I přes infarktové chvilky nakonec Moeller ale důležité tři body přeci jen uhájil.

Statistiky zápasu

Brankáři

# Jméno Minuty Inkasované góly Zásahy Průměr Úspěšnost
25 Lašák Ján 60 1 26 1,00 96,30 %

Obránci

Střely Vhazování Držení puku
# Jméno Góly Na branku Úspěšnost Vyhraná Celkem Úspěšnost Odebrání Ztráta
1 2 3 Σ
24 Píša Aleš 0 0 1 2 3 0 % 3 1
36 Čáslava Petr 0 1 1 0 2 0 % 1 3
28 Snopek Jan 0 1 0 0 1 0 % 2 0
7 Havíř David 0 0 0 1 1 0 % 1 1
3 Čech Martin 0 0 1 1 2 0 % 2 1
82 Šeda Michal 0 0 0 0 0 0 % 0 2
46 Linhart Tomáš 0 0 0 0 0 0 % 1 0

Útočníci

Střely Vhazování Držení puku
# Jméno Góly Na branku Úspěšnost Vyhraná Celkem Úspěšnost Odebrání Ztráta
1 2 3 Σ
37 Sýkora Petr 0 0 2 1 3 0 % 1 1 100 % 4 0
30 Hlinka Miroslav 0 0 0 0 0 0 % 16 26 62 % 3 0
60 Rolinek Tomáš 0 0 2 0 2 0 % 2 8 25 % 0 0
11 Čaloun Jan 1 0 0 1 1 100 % 0 0
33 Pucher Peter 0 2 1 1 4 0 % 16 22 73 % 3 4
19 Pivko Libor 0 2 0 1 3 0 % 0 1 0 % 0 1
29 Mrázek František 0 3 1 1 5 0 % 0 0
94 Cetkovský Jiří 0 0 0 1 1 0 % 6 9 67 % 0 1
73 Ondřej Zdeněk 0 0 0 0 0 0 % 2 1
48 Kolář Jan 0 0 0 1 1 0 % 1 1
42 Koukal Petr 0 0 0 2 2 0 % 6 9 67 % 1 0
69 Andrašovský Dušan 1 2 2 0 4 25 % 4 5 80 % 2 2

 

Ohlasy po utkání

Pavel Rohlík (HC Moeller Pardubice): „V první třetině byla na našich hráčích vidět nervozita po dvou prohrách. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání a že nás čeká hodně upracovaný zápas s těžkým soupeřem. Když jsme pak dali góly měli jsme utkání pod kontrolou, ale jak v polovině poslední třetiny Plzeň snížila, zase jsme byli trochu nervózní a soupeři se naskytlo dost šancí na vyrovnání. Ze čtyř soupeřů, se kterými jsme teď doma hráli, to byl dneska ten nejtěžší. My jsme potřebovali upracovat výsledek a to se povedlo, což musí diváci chápat.“

Jiří Kučera (HC Lasselsberger Plzeň): „Pro nás to bylo smolné utkání, protože jsme v první třetině měli dost šancí na to, abychom utkání zvrátili na naší stranu. Pak jsme ale v naší přesilovce dostali gól na konci druhé třetiny. Ve třetí části jsme snížili a měli jsme tam i šanci na vyrovnání. Kubalík byl sám před brankářem, bohužel mu to nesedlo, a tak soupeř vyhrál.“

Fotogalerie z utkání

Autorem je Luboš Lang, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

 

Fotogalerie

 
Vzájemné zápasy 2006/2007
17.9.06 Plzeň – Dynamo Pardubice 1:0
24.10.06 Dynamo Pardubice – Plzeň 2:4
5.12.06 Plzeň – Dynamo Pardubice 2:5
23.1.07 Dynamo Pardubice – Plzeň 2:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Westminster Unternehmensgruppe
FERATT
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři