19.1.2007

Domácí plán nevyšel, Pardubice nestačily na Kladno

Bojovný zápas s Kladnem rozhodla až na góly bohatá třetí třetina. Do té doby sledovala ČEZ Arena možná průměrnou podívanou. V posledním dějství se sice HC Moeller Pardubice dostal do vedení zásluhou důrazu Františka Mrázka, ale Kladno bojovný a vyrovnaný zápas zcela otočilo. Ve 48. minutě vyrovnal Milan Hluchý, dvě minuty před koncem překvapil zaplněné ochozy parádní bekhend Jiřího Kuchlera. Ten zápas rozhodl. HC Moeller totiž nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Naopak během ní ještě Východočeši inkasovali střelou Radka Bělohlava přes celé hřiště.

O2 extraliga, 42. kolo, pátek 19.1.2007, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

1:3
0:0, 0:0, 1:3
Branky a nahrávky: 41:53 Mrázek – 47:57 Hluchý (Kalla), 58:08 Kuchler (Patera), 59:49 Bělohlav (Patera). Rozhodčí: Rejthar – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 9046. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Dynamo Pardubice: Koutský – Píša, Havíř, Šeda, Čech, Linhart, Čáslava – Sýkora, Pucher, Rolinek – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Mrázek, Hlinka, Ondřej – Kolář, Koukal, Blažek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Rytíři Kladno: Orct – Ševc, Evan, Pavlas, Štěpánek, Zeman, Mrázek, Trončinský, Hájek – Bělohlav, Patera, Procházka – Bílek, Gardoň, Kuchler – Horna, Kalla, Hluchý – Havel, Čurilla, Diviš. Trenéři: Zdeněk Müller a Petr Kasík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

První třetina gól nepřinesla

Úvod zápasu obstaraly dvě přesilovky Kladna. Nejprve byl z pardubické strany vyloučen Dušan Andrašovský za podražení, pak jej následoval obránce Michal Šeda. Kladno ale žádnou z výhod nevyužilo. Pro Pardubice byly nejnepříjemnější kombinace Pavla Patery a Martina Procházky. Žádná z jejich akcí ale úvodní výhody nepřinesla branku.

Pak se osmělil Moeller. V 7. minutě měl velkou šanci Petr Sýkora. Tomu přes obranné pásmo přihrál Peter Pucher, pardubický bombardér sice namířil přesně a razantně, ale Zdeněk Orct se přesunul rychle a střelu nejlepšího střelce O2 extraligy vytěsnil.

Pěkný tlak si vypracovala v 10. minutě čtvrtá formace HC Moeller. Jaroslav Mrázek pak vyřešil domácí aktivitu držením protihráče a Pardubičtí si zahráli poprvé úplnou přesilovku. Nenaložili s ní vyloženě zle, ale do nějaké extra ošemetné situace se Zdeněk Orct nedostal.

Ve 13. minutě na druhé straně uvolnil Martin Procházka žabičkou Radka Bělohlava, ale toho v souboji jeden na jednoho vychytal Vladislav Koutský, jenž pro páteční zápas dostal přednost před Jánem Lašákem, který sledoval zápas ze střídačky.

Poslední větší šanci v první třetině přinesla 17. minuta. Pardubická třetí lajna tak dlouho znepříjemňovala rozehrávku soupeře, až se po zisku puku a pár přihrávkách dostal do palebné pozice Zdeněk Ondřej. Mezi kruhy vystřelil z voleje, ale trefil jen brankovou konstrukci Orctovy klece!

Druhá třetina přinesla jen 12 střel!

Ani druhá dvacetiminutovka nenabídla obecenstvu příliš hokejové krásy. Většinu času jsme sledovali spíše hokejové trápení, jen v záblescích se prosazoval pardubický klub. Naopak Kladno, když hrozil tlak soupeře, vyhazovalo kotouče na zakázané uvolnění.

Žádnému z mužstev nepomáhaly ani přesilové hry. Pardubičtí měli přitom ve 28. minutě výhodu 29 sekund dvou mužů na ledové ploše, ale po prohraném buly v útočné třetině se soupeř bez problémů ubránil. Ani kladenské přesilovky, které jsou v této sezoně velice účinné, nepomáhaly. Divák sledoval možná průměrné utkání.

Domácí se dostávali herně nahoru až v závěru třetiny, kdy se kladenská obrana musela potýkat s aktivitou Moelleru. Ale nepřesné kombinace domácích a zakázaná uvolnění Kladna byla výsledky těchto situací. Pardubičtí zkrátka neměli svůj den.

Ale přes to všechno se domácí mohli dostat do vedení ve 39. minutě nevyšla nadějná klička do střely Janu Čalounovi, v samotném závěru se neprosadil nájezd tísněného Petra Sýkory, jenž byl bez pozornosti rozhodčího Rejthara faulován. Pouhých dvanáct střel při poměru 8:4 pro Pardubice je asi nejvýstižnější informací o tom, co během druhého dějství takřka zaplněná aréna sledovala.

František Mrázek zlomil bezbrankový stav, pak úřadovalo Kladno

Vstup do třetí třetiny se lépe povedl domácím. Končila 42. minuta a František Mrázek objel branku, naněkolikrát propasíroval kotouč mezi Orctův beton a tyčku – 1:0.

Jenže pardubické vedení netrvalo dlouho. O šest minut později se po neodpískaném faulu na Tomáše Blažka dostalo do brejku Kladno a Milan Hluchý v něm byl úspěšný. Kotouč nakonec přece jen prodral za gólovou linii – 1:1.

Bylo jasné, že kdo dá gól na 2:1, bude mít hodně blízko k celkovému vítězství. 9046 diváků zíralo, jak velkou šanci promarnil Libor Pivko, o pár momentů později nevstřelil svou první branku v HC Moeller při obrovské šanci Peter Pucher. Na druhé straně se v 54. minutě vyznamenal Vladislav Koutský, když zlikvidoval nájezd Marka Čurilly.

A pak to přišlo. V čase 58:08 po kladenském brejku se dostali hosté do vedení! Bekhend Jiřího Kuchlera po přihrávce od Jaroslava Kally nemohl být přesnější! Na střelu pod víko neměl Vladislav Koutský šanci – 1:2.

Pardubičtí ještě zkusili se zápasem něco udělat. Trenér Miloš Říha po oddechovém čase odvolal z branky Vladislava Koutského a Moeller hrál power play. Při ní se Zdeněk Orct sice zapotil, ale v posledních vteřinách zápasu mohl spolu se svými spoluhráči vyskočit radostí do vzduchu, když Radek Bělohlav trefil přesně přes celé hřiště.