21.11.2014
(HoH)

Pardubice nedohnaly ve Vítkovicích tříbrankovou ztrátu

OSTRAVA — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nestačili v utkání 22. kola Tipsport extraligy a ve Vítkovicích prohráli 2:3. Ostravané si v první polovině utkání i díky dvěma přesilovým hrám vybudovali třígólové vedení, Pardubice pak mocně finišovaly, po trefách Petra Sýkory a Lukáše Radila snížily na rozdíl jediného gólu, ten však vsítit nedokázaly.

Tipsport extraliga, 22. kolo, pátek 21.11.2014, ČEZ Aréna (Ostrava)

3:2
2:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2:53 Svoboda (Čerešnák, Olesz; 5/3), 12:08 Svačina (Roman; 5/4), 28:38 Szturc (Kovář, Káňa; 5/5) – 30:50 Sýkora (Zohorna; 5/5), 49:05 Radil (Tybor, Havlík; 5/5). Rozhodčí: Baluška, Konec (oba SR) – Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 2:4 (0:3, 1:0, 1:1). Využití: 2:0. Diváci: 4186. Střely na branku: 39:25 (16:5, 15:7, 8:13). Srážky: 27:18. Vhazování: 25:39. Blokované střely: 5:7. Průběh utkání: 3:0, 3:2. Nejlepší hráči: Rostislav Olesz – Petr Sýkora.
Vítkovice: Dolejš – Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Káňa, Húževka, Szturc – Němec, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Ladislav Svozil a Jan Petr.
Dynamo Pardubice: Kristan – Ščotka, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Korím, Zdráhal – Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Starý – Půhoný, Kaut, Voženílek. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice toužili navázat na poslední tři výhry ve vzájemných zápasech a ukořistit i 210. duel s tradičním protivníkem. Východočeši nasadili do utkání proměněnou sestavu hlavně v defenzívě.

Vítkovice využily dvě přesilovky

Start do utkání se hostujícímu celku vůbec nepovedl. Nejprve šel ve 2. minutě za katr Aleš Píša za podražení, jeho krátce na to následoval Petr Čáslava, jenž se provinil nedovoleným bráněním. Absenci dvou nejzkušenějších beků v pardubické sestavě Vítkovice využily, početní převahu využil Tomáš Svoboda – 1:0.

Ve 12. minutě mohl tentýž hráč zvýšit na rozdíl dvou branek, ale po křižném Burgerově pasu se neprosadil. To Vladimír Svačina po Kautově vyloučení za hákování dopadl lépe: Ondřej Roman mu přihrál zpoza brány a po přesné trefě vedly Vítkovice již 2:0.

O pět minut později mohl snížit Daniel Voženílek, ale z mezikruží napálil Dolejšovo rameno, v závěru první třetiny se neprosadili domácí po brejku Vladimíra Svačiny s Rudolfem Hunou.

Po „poločase“ se Pardubice osmělily

Hned na začátku prostřední části ujela dvojice Jiří Cetkovský – Petr Sýkora, akci nedokončili tak, jak si představovali. Chvíli po nich se málem do zakončení dostal unikající Roman Szturc.

Vítkovický útočník se prosadil až ve 29. minutě, obrana hostujícího celku jej nechala opomenutého v předbrankovém prostoru po zisku odraženého kotouče zvýšil na 3:0 pro domácí celek.

Pardubice se nevzdaly, hned ve 31. minutě snížil na rozdíl dvou branek Petr Sýkora. Kanonýr Východočechů vstřelil svůj dvanáctý gól v sezoně po bravurním Zohornově pasu – 3:1.

O sedm minut později se mohl prosadit Radoslav Tybor, jenže sám před kasou neproměnil, stejně tak zůstal nevyužitý nájezd Petra Sýkory v další akci. Tyhle momenty pak hosty pořádně mrzely…

Pardubice sahaly po vyrovnání. Nakonec marně

Aktivita hostí rostla ve třetím dějství. V 50. minutě vstřelil gól na 2:3 z pohledu hráčů v tmavých dresech Lukáš Radil. Pardubický odchovanec zužitkoval tlak druhé formace, prosadil se po Tyborově pasu.

Hosté mohli srovnat v následné přesilovce, za držení pykal domácí Húževka. Vítkovice se ale ubránily a poté nepotrestaly Havlíkův faul kolenem.

Pardubická snaha vyvrcholila závěrečnou hrou bez brankáře, Ostravané se ale ubránili.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): „Úvod se nám povedl, využitá přesilovka pomohla. Tým v první části zasloužil pochválit za koncentraci a taktiku. Hráli jsme trošku pasivněji, ale dařilo se nám zachytávat pardubické útoky ve středním pásmu a z toho pramenily šance. Chyběla nadstavba, když jsme nedokázali zakončit přečíslení a jít do většího trháku. Pardubice se v půlce utkání dostaly do hry. Koncovku jsme sehráli solidně, i když jsme gól dostali po nedorozumění v obranném pásmu. S ohledem na třetí třetinu jsme byli šťastnějším mužstvem.“

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Bohužel jsem začali dvojnásobným vyloučením, domácím se podařilo skórovat a docela je to nastartovalo. Byli aktivnější a lepší. Pak se hra srovnala, vytvořili jsme si šance i my. Například Tybor, sólo Sýkory, ale nedali jsme je. Od půlky zápasu jsme dotahovali, bohužel nedotáhli.“