5.10.2014
David Záruba

Pardubice potvrdily domácí formu i proti Vítkovicím

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhráli i ve čtvrtém domácím utkání v této sezoně, Vítkovice zdolaly 4:2. Výhru řídila zejména druhá formace, dvěma góly se blýskl Radoslav Tybor, další přidali Lukáš Nahodil a Petr Sýkora.

Tipsport extraliga, 9. kolo, neděle 5.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

4:2
1:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 7:14 Tybor (Nahodil, Radil; 5/5), 21:45 Nahodil (Tybor, Radil; 5/5), 30:34 Sýkora (Tybor, Nahodil; 5/5), 58:49 Tybor (Radil; 5/6) – 15:02 Huna (Roman, Svačina; 5/5), 50:58 Šedivý (Vandas; 5/5). Rozhodčí: Homola, Fraňo – Charvát, Lhotský. Vyloučení: 3:3 (1:1, 2:2, 0:0). Bez využití. Diváci: 7476. Střely na branku: 22:25 (7:10, 8:10, 7:5). Srážky: 14:9. Vhazování: 27:35. Blokované střely: 10:8. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči: Radoslav Tybor – Rudolf Huna.
Dynamo Pardubice: Kristan – Ščotka, Čáslava, Benák, Havlík, Gregorc, Kočí, Korím – Sýkora, Zohorna, Semorád – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Cetkovský – Voženílek, Kaut, Moučka. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
Vítkovice: Dolejš – Zíb, Klok, Čerešňák, Štencel, Šenkeřík, Stehlík, Pastor, Kovář – Huna, Roman, Svačina – Olesz, Němec, Káňa – Šedivý, Burger, Kolouch – Vandas, Húževka, Zdráhal. Trenéři: Peter Oremus a Roman Šimíček.

Znovu po týdnu čekal na pardubické hráče domácí zápas. A proti sobě měli soupeře, který byl v podobném rozpoložení jako minulou neděli Brno. Vítkovice v pátek schytaly debakl 9:1 na ledě Olomouce, proti Pardubicím se tak chtěly rehabilitovat.

Vítkovice odpověděly na pardubické vedení

Pardubice začaly dobře a hned na konci druhé minuty měl velikou šanci Kolář, kterému po zaváhání vítkovické obrany předložil kotouč Špaček. Dolejš si ale s těžkou situací poradil. Vítkovice do hry dostal nedobytný čtvrtý útok, jehož kvalitní práci v pásmu zakončil bombou Vandas.

První branku utkání vstřelili domácí po rychlém protiútoku, když ustáli krátký nápor soupeře. Nahodil po Radilově pasu poslal do jízdy Radoslava Tybora a ten s přehledem prostřelil Dolejše mezi betony – 1:0.

Ofenzivní snažení ostravského celku táhla zejména Romanova lajna, která nastupovala v pořadí jako první. Její zásluhou se také v 16. minutě rovnalo skóre. Pardubice špatně střídaly, čehož využil Rudolf Huna, který po pasu z rohu hřiště zůstal sám před Kristanem a zakončení si ranou do šibenice vychutnal – 1:1.

Trhák Pardubic řídili Nahodil s Tyborem

Pardubice si do druhé části přenesly téměř půlminutovou přesilovku, a přestože ji nedokázaly využít, brzy se znovu radovaly z vedení. Domácí zůstali i po výhodě v útočeném pásmu a Radilovo přesné nahození usměrnil za Dolejšova záda Lukáš Nahodil – 2:1.

Prakticky totožný rukopis nesla i další branka domácího týmu, která také padla krátce po skončení přesilovky. Pardubice utahaly bránící hráče, načež Tybor oslovil na zadní tyči volného Petra Sýkoru. Pro kanonýra už to byla snadná práce – 3:1.

Vítkovice mohly odpovědět při přesilové hře, ve které soupeře pořádně přimáčkly. To by ale musel Huna, který jinak houževnatě pracoval na brankovišti, vystřelit o kousek výš, než byl připraven Kristanův beton. I další ošemetné situace pardubický gólman vyřešil. Stejnou možnost pak promarnili i domácí.

Tybor čtvrtým bodem dokonal své představení

Do třetí části už nemohl ze zdravotních důvodů naskočit centr třetí pardubické lajny Špaček, trenéři tak stáhli sestavu jen na tři útočné formace. Výsledkem byla o něco defenzivnější hra domácího celku, která na vítkovické hráče platila.

Tříbrankový rozdíl měl navíc na hokejce Semorád, který ale situaci dvou proti jednomu zakončil jen do Dolejše. A tak zakrátko udeřilo na druhé straně. Ondrej Šedivý se v situaci jeden proti jednomu nehnal do souboje s bekem, ale vypálil švihem a přibil kotouč přímo do horního rohu branky – 3:2.

Zápas zase získal o něco větší náboj, Vítkovice měly dost času na srovnání. Pozorná obrana ale držela hráče v bílém daleko od Kristanovy branky. Největší nebezpeční bylo na dlouho zaváhání Tybora, který si málem dal vlastní gól.

Závěrečnou snahu podpořili hostující trenéři odvoláním brankáře už dvě minuty před koncem základní hrací doby. Moc toho ale Vítkovice nestihly. Radoslav Tybor si dojel kotouč v útočném pásmu a svým čtvrtým bodem v utkání definitivně rozhodl – 4:2.

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Byla to těžká práce, tři body jsou vyloženě vydřené. Úvod se nám vůbec nepovedl, a přestože jsme vedli, tak první třetina byla špatná. Za stav 1:1 jsme mohli děkovat. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a byli efektivnější. Dva góly po přesilových hrách zápas rozhodly.“

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel): „Odehráli jsme určitě lepší zápas než v pátek proti Olomouci. Rozhodla naše slabá střelecká efektivita, dva góly jsou hodně málo na to, abychom mohli pomýšlet na vítězství.“