Extraliga ledního hokeje, ČF4, pondělí 21.3.1994, Zimní stadion města Pardubic

4:5p
2:3, 2:0, 0:1 – 0:1
Branky: 6. a 8. Pospíšil, 33. Hejduk, 35. Král – 3. Znarok, 4. Kotala, 9. Holaň, 59. Zdráhal, 66. Sikora. Rozhodčí: Vokurka – Český, Kolísek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 5401. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5. Stav série: 2:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, Jan Filip, Střída – Šejba, Martin Filip, Lubina – Pospíšil, Král, Procházka – Hejduk, Blažek, Slabý. Trenéři: Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek. Trenéři: Marek Sýkora a Petr Hemský.
Vítkovice: Vašíček – Holaň, Malík (41. Wolf), Škuta, Kysela, Přibyla, Javín – Peterek, Kotala, Ryšánek (41. Šebesta) – Kaděra, Šimíček, Badal – Piskoř (41. Zdráhal), Znarok, Sikora. Trenéři: Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek.

Po nedělním, nervy drásajícím střetnutí, zakončeném penaltovým horrorem, očekávala opět slušná návštěva kvalitní a bojovný hokej v podání obou aktérů tohoto střetnutí. Toto přání se nakonec divákům splnilo, i když u obou mužstev bylo znát závaží z předchozích třech náročných střetnutí.

Zápas začal opět šokem pro domácí, tentokráte dokonce dvojnásobným. Uplynuly pouhé tři minuty a na ukazateli skóre svítilo 0:2, zásluhou Znaroka a Kotaly. Po pohledné akci Měsíčka a Šejby zakončil úspěšně Pospíšil a převaha hostí podstatně poklesla.

V 7. minutě opět Pospíšil prostřelil bombou z deseti metrů Vašíčka a karta se začala obracet ve prospěch domácích. Přišlo však vyloučení obránce Filipa a po 9 vteřinách zákonitý trest v podobě branky z hole ostrostřelce Holaně. Další šance zůstaly na obou stranách nevyužity, a tak první dějství skončilo zaslouženě jednogólovým vedením hostí.

Druhá třetina začala opět za mírné převahy hostujících hráčů, kteří často zaměstnávali pardubického brankáře Biegla. Pardubičtí hráli v útlumu a další branka v jejich síti visela doslova ve vzduchu. Nic na tom nezměnila ani devadesátivteřinová přesilovka pět na tři, kdy v brance skončil pouze dvakrát za sebou útočník Lubina.

Přišla 33. minuta, nevinná akce, střela hrdiny včerejšího utkání Milana Hejduka a bylo vyrovnáno. Brankář Vašíček ztratil na jistotě a po 90 vteřinách se znovu červenal po dorážce Krále.

Třetí třetina probíhala opět za mírné převahy vítkovických hokejistů, Biegel však opět čaroval. 84 vteřin před koncem třetiny odvolali vítkovičtí svého brankáře, následovalo vyhrané vhazování, bomba Zdráhala a prodloužení bylo opět na světě.

V něm pardubičtí své tři velké šance k rozhodnutí nevyužili, trefil se však na opačné straně hostující Sikora a středeční radost vystřídal v Pardubicích čtvrteční smutek.