Extraliga ledního hokeje, 7. kolo, pátek 1.10.1993, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

4:2
2:0, 1:2, 1:0
Branky: 9. Beránek, 12. Čermák, 21. Beránek, 60. Kruliš – 29. Filipi, 30. Pavlas. Rozhodčí: Pasker – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2600. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Rytíři Kladno: Kameš – L. Procházka, Veber, Ančička, Kruliš, Kuda, Černý – Ton (41. Murakami), Čermák, M. Procházka – Beránek, Zajíc, Ruchař – Vejvoda, Patera, Mikolášek.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Říčař, Kapulovský, Jančařík, Pavlas, Špelda – Pospíšil, Král, Vršanský – Šejba, Rasko (21. Filipi), Sekera (21. Procházka) – Zadina, Slabý, Blažek.

Ambiciózní hosté nastoupili se dvěma ruskými posilami, ale kladenský nápor byl impozantní. Po ukázkové akci celého druhého útoku se již v deváté minutě trefil Beránek.

Nejhezčí branka první třetiny padla po přihrávce Beránka, Čermák nevídanou střelou od modré čáry do šibenice překvapil všechny a zejména brankáře Biegla. Kladno v náporu pokračovalo. Beránek v úvodu druhé dvacetiminutovky po čítankové akci pečetil převahu Kladna.

Zdálo se být rozhodnuto, stačila však kladenská nepozornost, korekce v sestavě hostů a během necelé minuty hosté snížili na rozdíl branky – začínalo se znovu.

Gólovou šanci měl v 50. minutě domácí Čermák. Vzápětí hostující Zadina mohl vyrovnat, a tak infarktový závěr byl v podobě dvouminutové power play hostů. V ní byli lepší kladenští. Nejprve Mikolášek trefil tyč, aby deset sekund před závěrem Kruliš do prázdné branky definitivně pečetil výhru domácích.