Extraliga ledního hokeje, 3. kolo, úterý 21.9.1993, Zimní stadion města Pardubic

3:0
2:0, 0:0, 1:0
Branky: 10. Král, 13. Zadina, 58. Král. Rozhodčí: Haber – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2000. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Biegl – Filip, Malinský, Kutílek, Jančařík, Pavlas, Špelda – Pospíšil, Král, Vršanský – Zadina, Sekera, Šejba – Provazník, Filipi, Procházka.
Vítkovice: Hlinka (21. Miklenda) – Škuta, Kysela, Přibyla, Malík, Javín, Wolf – Kotala, Ryšánek, Peterek – Šimíček, Folta, Zdráhal – Piskoř, Badal, Šebesta (41. Varaďa) – od 41. navíc Kadeřa.

Loňský vicemistr se v Pardubicích poprvé představil v tomto ligovém ročníku mimo ostravský led. Chyběl mu zraněný Fabián, zatímco domácí postrádali obránce Říčaře, ale nastoupili už s uzdraveným Vršanským. Utkání mělo vcelku slušnou úroveň a skončilo zaslouženě vítězstvím pardubického mužstva.

Oba celky se prezentovaly důrazným hokejem, ve kterém byla znát větší síla v útočných řadách než v obranných. Proto také zářili svými výkony brankáři Biegl i hostující Miklenda, který nahradil po první třetině zraněného Hlinku. Pardubický celek po dvou prohrách nastoupil s odhodláním už konečně získat body a zejména v úvodní třetině byl zcela jasně lepším týmem. Měl velkou převahu a zaslouženě získal dvougólový náskok.

Ve druhé třetině hosté přidali, umožnil jim to ale nepochopitelně vlažný výkon domácích, kteří zbytečně drželi hru ve vlastní třetině ve snaze prosadit se rychlými protiútoky. K úspěchu to však nevedlo a obě mužstva v této fázi hrálo i dost nervózně.

Nervózní průběh měla i závěrečná třetina, ve které byli Vítkovičtí důraznější a útočnější. Jejich trenéři promíchali složením mužstva, ale k úspěchu to nevedlo, stejně jako dvouminutová power play. Při ní naopak inkasovali třetí rozhodující gól.