Staropramen extraliga ledního hokeje, 32. kolo, neděle 5.1.1997, Zimní stadion města Pardubic

3:1
2:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 19. Lubina, 20. Martinec, 60. S. Procházka – 58. Zajonc. Rozhodčí: Pasker – P. Charvát, Pešan. Vyloučení: 8:8, navíc Štraub (Třinec) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváci: 8320. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Cypljakov, Malinský, Pospíšil, Brdičko – Hejduk, Blažek, Lubina – Koudelka, Martinec, Jantovský – S. Procházka, Kudrna, Kábrt.
Oceláři Třinec: Biegl – Sekeráš, Kuntoš, Jančařík, Pavelec, Číhal (41. Zetek), Hučko – Machulda, Daňo, Kontšek – Zadina, Král, Folta – Piskoř, Štraub, Kacíř – od 41. navíc Zajonc, Novotný.

Na pardubickém ledě se hrál výborný hokej s dramatickým průběhem. Domácím se poprvé v této sezóně podařilo svého soupeře z Třince porazit. Utkání začalo ve vysokém tempu, o které se zasloužili zejména domácí hráči. Hodně jim pomohla čtyřminutová přesilovka v úvodu utkání, ale gólu se při ní diváci nedočkali.

Pardubičtí si po většinu úvodní třetiny vynutili výraznou převahu, ale brankově se prosadili až v závěrečných minutách, kdy získali dvougólový náskok.

Druhá třetina měla už vyrovnanější průběh. Třinečtí byli agresivnější a jejich důrazná hra platila na domácí tým, který se nemohl dostat do tempa. Přes několik gólových šancí na obou stranách se ale skóre neměnilo.Výborná úroveň vydržela i v závěrečné dvacetiminutovce, ve které viděli diváci dramatický boj. Ve 48. minutě jej okořenil souboj Augusty se Štraubem, po kterém musel třinecký útočník z ledu do konce utkání.

Závěrečný nápor hostí plně zaměstnával nejlepšího hráče na ledě brankáře Salfického. Ten kapituloval až v 58. minutě, když třineckému trenéru vyšel tah kombinací útočných řad. V dramatickém závěru lépe obstáli pardubičtí, kteří 25 sekund před koncem při power play Třince dali rozhodující třetí gól.

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Bylo to jedno z nejlepších utkání, které jsme v této sezoně sehráli, soupeře podržel brankář Biegl, trochu mi v utkání vadili šarvátky hráčů, ale to patří k hokeji.“

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Vynikající utkání, které mělo agresivitu nasazení, vše co k hokeji patří. Zasloužili jsme si bod, ale neproměňovali jsme šance a vynikající byl pardubický brankář Salfický.“