47. kolo, pátek 25.2.2000 od 18:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 13:23 Lubina (J. Kudrna), 27:44 Tvrdík, 59:40 Lubina (P. Sýkora, Píša) – 16:02 L. Svoboda (Kameš), 21:49 Burger (Kupka), 24:06 L. Vlček (L. Svoboda, Gardoň). Rozhodčí: Homola – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 8245. Střely na branku: 29:45. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, A. Novotný, Mosnár, Kántor, Mudroch (41. Jančařík) – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Kábrt – od 41. navíc Koudelka.
Rytíři Kladno: Horčička – Kříž, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Táborský, Kročák – L. Svoboda, Eichenmann, Kameš – Holšán (5. Bohunický), Burger, Kupka – Horna, Gardoň, L. Vlček.

Až dvacet sekund před koncem zajistil svým druhým gólem v utkání útočník Lubina Pardubicím remízu s Kladnem 3:3. Ta pro oba kluby znamenal ústup z jejich pozic, Pardubice klesly na deváté místo za Znojmo, Kladno spadlo na třinácté místo za Havířov, ale na poslední Vítkovice má již náskok tří bodů.

O záchranu bojující Středočeši nadšeným a bojovným výkonem překvapili domácí mužstvo. V úvodu střetnutí si sice domácí vytvořili dvě šance, ale Blažek ani Píša je neproměnili. Pak ještě v šesté minutě nastřelil Kábrt tyčku kladenské branky, ale to bylo na dlouhé minuty ze strany Pardubických vše. Hosté nepřijeli jen bránit, ale aktivní hrou a rychlým bruslením dělali domácím spoustu potíží. Přesto se domácí dostali do vedení, když se ve 14. minutě dostal snadno do šance Lubina a zkušeně ji proměnil. Kladenští ale nerezignovali a o tři minuty později po chybě domácího obránce Mosnára vyrovnali.

Úvod druhé třetiny přinesl domácím fanouškům šok a Kladno během necelých tří minut dostali do dvougólového vedení Burger a junior Vlček. Oba využili zaváhání domácích v obranné fázi. Pardubickým pak pomohla ve 28. minutě kuriózní branka Trvdíka, který dopravil puk za Horčičkova hrudí. Pardubičtí pak zvýšili tlak, ale proti soustředěné obraně soupeře se neprosadili ani ve dvou přesilových hrách. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, a tak domácí obránce Kántor musel dvakrát napravovat chyby svých spoluhráčů.

Závěrečnou třetinu začali hosté aktivnější hrou již v útočném pásmu a snažili se otupit domácí akce v zárodku. Pardubický tým znervózněl a do tlaku se dostal až ve své čtvrté přesilovce. Ve 48. minutě totiž zbytečně kladenský brankář Horčička fauloval domácího Blažka, který musel být odnesen na nosítkách, ale početní převaha domácích k vyrovnání nevedla. V závěrečných minutách hosté odolávali s vypětím všech sil náporu pardubického mužstva, jehož finiš přinesl dvacet vteřin před koncem vyrovnávací branku.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Čekali jsme velmi těžké utkání, což se také potvrdilo. Dobrá hra Kladna nám dělala velké potíže. Nemohli jsme se dostat přes střední pásmo, trochu nám nevyšla druhá třetina, ale nakonec jsme vybojovali alespoň bod. Zraněný Tomáš Blažek má podle předběžné diagnózy natržené postranní vazy a zřejmě bude v mužstvu delší dobu chybět.“

Eduard Novák (HC Velvana Kladno): „Nám nevyšel začátek, ale druhá třetina nás zastihla v lepším světle, dali jsme dva góly a mohli jsme utkání rozhodnout. Nakonec jsem spokojen s bodem a za ohromnou vůli po výsledku chci pochválit oba týmy.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
1.10.99 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 0:2