HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 38. kolo, neděle 23.1.2000, Zimní stadion Třinec

Oceláři Třinec

4:0
0:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 30:29 Sekeráš (R. Král), 42:57 Pletka (Jánoš, Havlát), 46:18 Jánoš (Marek, Ujčík), 47:18 Havlát (Žůrek). Rozhodčí: T. Svoboda – Grochol, Vöröš. Vyloučení: 7:6, navíc Kudrna (Pardubice) 10 minut osobní trest Využití: 1:0. Diváci: 4174. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 4:0.
Oceláři Třinec: Novotný – Jerofejev, Gřegořek (31.–41. Cartelli), Vlk, Sekeráš, P. Svoboda, Kuntoš – Pletka, R. Král, Folta – Ujčík, Marek, Jánoš – Appel, Havlát, Žůrek.
Dynamo Pardubice: Svoboda – A. Píša, Pácal, Kántor, Jančařík, A. Novotný (21. Mudroch), Mostnár – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna (35.–45. Kábrt), Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.

Brankář Třince Marek Novotný se ve druhém zápase v řadě hokejové extraligy radoval z čistého konta. Tentokrát na něj nevyzrál nikdo z pardubických hráčů a protože jeho spoluhráči skórovali čtyřikrát, Třinec doma porazil Východočechy 4:0. V poslední třetině navíc Oceláři třikrát pokořili soupeře během necelých pěti minut.

Oba týmy začaly hodně opatrně. Třinec si nevypracoval větší šanci ani v jedné ze tří přesilovek. Hosté měli stejnou výhodu dvakrát, ale také Novotný byl bez práce. Jedinou příležitost v první části zahodil v 17. minutě domácí Folta, který se po ráně Jerofejeva ocitl sám před Svobodou, ale přestřelil.

Třinec, kterému scházeli Zadina a Janků, zvýšil po změně stran obrátky, ale Král ani Gřegořek při zakončení neuspěli a Appelovo sólo kryla Svobodova lapačka. Pardubice odpověděly na aktivitu hostů nepřesnou dorážkou Sýkory, krátce nato neskončil gólem ani nájezd domácího Havláta.

Ve 31. minutě vystřelil v početní výhodě Sekeráš, puk se sice odrazil od tyče, ale videozáznam odhalil, že už přešel brankovou čáru. Z gólu měl velkou radost nejen autor, ale také třinecký kapitán Král, který asistencí zaznamenal 500. zápis do kanadského bodování v kariéře. Hosté mohli vzápětí vyrovnat rovněž v přesilovce, ale Píša trefil tyčku, Lubina s Blažkem na Novotného nevyzráli a gól Tvrdíka rozhodčí Svoboda neuznal, neboť viděl zásah pardubického útočníka bruslí.

Východočeši v poslední části více otevřeli hru, což se jim ale nevyplatilo. Třinec předvedl několik rychlých brejků a ve 43. min. Pletka ukázkově zakončil první z nich. Pardubice se vrhly do útoku, ale naději na bodový zisk jim sebrali Jánoš s Havlátem, kteří překonali Svobodu zblízka v rozmezí 60 sekund.

Alois Hadamczik (HC Železárny Třinec): „Po dvou těžkých zápasech jsme se jen pozvolna dostávali do tempa. Ve druhé třetině jsme zahodili několik šancí, ale poslední dvacetiminutovka se hrála už plně v naší režii. Hráči zaslouží pochvalu, protože odvedli maximum.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Výsledek je pro nás hodně krutý, protože dvě třetiny jsme velmi dobře hráli v defenzívě. Definitivní zlom přišel po druhé brance a další minuty jsme už nezvládli.“