13. kolo, neděle 17.10.1999 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
1
 
Plzeň
Plzeň
5
 
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:2.
Branky a nahrávky: 37:00 Vak (Mikeska, A. Novotný) – 10:01 Pospíšil (Musil, Hanzlík), 26:36 Pospíšil (Musil, Volák), 35:40 Kadlec (M. Straka, Sedlák), 43:42 Kořínek (Antoš, Vostřák), 52:50 Sedlák (M. Straka, Špaňhel). Rozhodčí: T. Svoboda – Frühauf, Průcha.. Vyloučení: 4:7, navíc P. Sýkora 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5114. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Čáslava – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Koudelka, P. Sýkora, Mikeska – navíc od 21. Vak, Rozsíval.
Plzeň: Salfický – M. Čech, Řezníček, Kadlec, Hanzlík, Černošek, Vlček – Špaňhel, M. Straka, Sedlák – Vostřák, Kořínek, Antoš – Volák, Musil, Pospíšil – Jeslínek, Úlehla, Jelen.

Hokejisté Pardubic v zápase 13. ligového kola proti Plzni potvrdili, že se jim v poslední době vůbec nedaří a prohráli třetí zápas za sebou. Nepomohl jim ani navrátilec ze zámoří Petr Sýkora, jenž dostal trest do konce utkání.

Střelecká úspěšnost Východočechů je mizerná a dnes projevili i bezradnost v obranné činnosti při náporu soupeře. Domácí sice začali snahou napravit si reputaci a už ve 3. minutě měl slibnou střeleckou šanci právě Sýkora. Výborně bruslící Západočeši brzy poznali, že na straně Pardubic je pouze snaha, v polovině první třetiny převzali taktovku hry a v 11. minutě udeřil Pospíšil.

Hosté byli pilnější ve střelbě, častěji zaměstnávali domácího brankáře Bartu. Na druhé straně střely pardubických hráčů z dálky nemohly pozorného Salfického v brance Plzně ohrozit. Také ve druhé třetině byli Západočeši aktivnější a ve 27. minutě pardubický odchovanec Pospíšil příklepem zvýšil už na 3:0.

Chaotickou hru Pardubic potrestal soupeř ve 36. minutě, když krátce předtím Salfický zázračným způsobem chytil Lubinovu střelu. To byla do té doby největší šance domácích. Korektury ve složení pardubických útoků se projevily ve 37. minutě, kdy střídající Vak využil krátké nepozornosti soupeřova brankáře a snížil.

Úsilí o zkorigování výsledku zbrzdil ve 40. minutě vyloučením Sýkora na pět minut a do konce utkání za zranění Černoška vysokou holí. Plzeň využila početní převahu ke vstřelení další branky a zbytek zápasu měla zcela pod svou kontrolou. Zápas končil za skandování diváků po odvolání trenéra Chalupy.

 

Ohlasy po utkání

Pavel Marek (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nehráli jsme špatně, hráčům se nedá nic vytknout. Propadli jsme ale v proměňování šancí. Hosty podržel výborně chytající brankář Salfický.“

Marek Sýkora (HC Keramika Plzeň): „Potvrdilo se, že patříme k dobrým mužstvům, naši hráči podali velmi dobrý výkon. Hráli s velkým nasazením a vyhráli jsme zaslouženě."“

Vzájemné zápasy 1999/2000
17.10.99 Dynamo Pardubice – Plzeň 1:5
3.12.99 Plzeň – Dynamo Pardubice 3:2
25.1.00 Dynamo Pardubice – Plzeň 5:4
12.3.00 Plzeň – Dynamo Pardubice 4:0
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři