Český Telecom extraliga ledního hokeje, 26. kolo, pátek 3.12.1999, Zimní stadion města Plzně

3:2
2:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 17:51 Vostřák (Kořínek, Řezníček), 19:58 Vostřák (M. Čech), 43:01 M. Straka (M. Čech) – 7:29 P. Sýkora (Kántor), 56:30 Lubina. Rozhodčí: Bolina – Frühauf, Průcha. Vyloučení: 10:8, navíc Vlček 10 minut osobní trest – Novotný 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 6531. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Plzeň: Salfický – Dobrovolný, Řezníček, Kadlec, Hanzlík, M. Čech, Vlček – Špaňhel, M. Straka, Sedlák – Vostřák, Kořínek, Antoš – Volák, J. Straka, D. Pospíšil.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch, Píša, A. Novotný (41. R. Pospíšil), Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Jantovský, P. Sýkora (41. Koudelka), Kábrt.

Po nevydařeném vystoupení v Kontinentálním poháru si chtěli plzeňští hokejisté v extralize spravit chuť. Jejich výkon proti Pardubicím však byl příliš křečovitý a neplodný. Výsledek byl až do konce na vážkách, nakonec ale po výsledku 3:2 zůstaly oba body na západě Čech a vedoucí celek soutěže si udržel neporazitelnost na domácím ledě.

Hostující hráči dobře bruslili a začali si vytvářet šance. Kudrnovu střelu zblízka sice ještě Slafický zlikvidoval, ale na Sýkorovu již nestačil. Postupem času se Plzeň přece jen rozehrála a díky Vostřákovi se dočkala při hře čtyři na tři prvního gólu. Tentýž hráč pak ještě dvě vteřiny před koncem úvodní třetiny ve vlastním oslabení chladnokrevně překonal Svobodu podruhé.

Po přestávce se hra přitvrdila a na obou stranách přibývalo vyloučených. Ani jedno z mužstev však nedokázalo početních výhod využít. V plzeňském dresu mohl završit hattrick Vostřák, ale střelu mezi své betony brankář Svoboda zlikvidoval. Na druhé straně se po Lubinově sólu zaskvěl čerstvý reprezentant Salfický.

Skóre se měnilo až v závěrečné části hry, kdy svoji krásnou individuální akci zakončil gólem domácí Straka. Hosté sice nesložili zbraně a stále se snažili o zvrat, ale proti obětavě bránícímu soupeři se jim příliš nedařilo. Prosadil se až Lubina, který ve vlastním oslabení prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Kýžené pardubické vyrovnání se však již nekonalo.

Radim Rulík (HC Keramika Plzeň): „Hráli jsme v kombinované sestavě, protože máme několik zraněných hráčů. Skoro čtrnáct dní jsme nehráli extraligu, což se na našem výkonu také podepsalo. Jindy soupeře přehráváme a dneska jsme vítězství vybojovali. Myslím si, že jsme to potřebovali k tomu, abychom se opět chytili.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nepřijeli jsme do Plzně s tím, abychom hráli s Plzní vyrovnanou partii. Chtěli jsme hrát spíše destruktivně. Naším přáním bylo uhrát bod, ale ve druhé třetině jsme nedokázali proměnit některé šance. Také nás brzdilo časté vylučování.“