03.05.2013
(HoH)

Žáci z „Benešovky“ si prošli ČEZ Arenu křížem krážem

PARDUBICE — Devatenáct žáků Základní školy Benešovo náměstí navštívilo pardubickou ČEZ Arenu. Během téměř dvouhodinové prohlídky si prošli celou arénou, navštívili i kabinu A týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, kde potkali obránce Petra Mocka a útočníka Jana Veselého.

Prohlídka začala právě v kabině A týmu, děti si prohlédly veškeré zázemí včetně šatny, prádelny nebo wellness. Nejvíce děti zajímalo akvárium v rozcvičovně a zázemí v posilovně. Hned v úvodu děti potkaly pardubického obránce Petra Mocka, jenž se zrovna chystal na funkční testy fyzické výkonnosti.

Prohlídka ČEZ Areny

Přihlaste se také na prohlídku ČEZ Areny

Zajímá vás, jak to vypadá v pardubické ČEZ Areně? Přijďte na exkurzi! Srdečně vás zveme! Tato nová služba je určena pro skupiny fanoušků v počtu patnácti až třiceti. Předpokládáme, že by mohla oslovit zejména základní a střední školy, určitě se mohou objednat i různá zájmová sdružení. Více informací naleznete v této sekci.

„Dětem se v kabině velmi líbilo, strávili jsme tam delší dobu, než jsme plánovali, každý z nich si chtěl sednout na místo některého z hokejistů,“ uvedl marketingový pracovník klubu Tomáš Bárta. V kabině si vyzkoušeli ledovou vodu z ledovače po saunování, viděli i vířivky nebo bazének hokejistů.

Poté vyšli malí caparti na ledovou plochu přesně tak, jak na ni chodí pardubičtí hokejisté. Na ní, respektive podkladovém betonu se dozvěděli zajímavosti z bohaté historie pardubického hokeje. Byli se i podívat na místa, kde sedí obě mužstva nebo trestoměřiči spolu s vyloučenými hráči.

„Z hlavní plochy jsme šli k rolbě, hlavně kluci se zajímali o to, jakým způsobem funguje. Odtud jsme přes vrátnici šli až pod strop haly na novinářskou tribunu. Můj kolega jim dokonce musel ukázat, odkud přesně komentuje Robert Záruba,“ pousmál se Tomáš Bárta.

Děti se poté odebraly přes polovinu haly do sky boxu, prohlídku arény jsme zakončili v Síni slávy, kde za dětmi přišel Vladimír Martinec. „Dětem nebylo ještě deset let, takže měly problém pardubickou legendu poznat. Vladimír Martinec s nimi krátce povyprávěl a podepsal se jim na kartičky,“ pokračoval Tomáš Bárta.

Malí žáčci pak zhlédli trojici videoklipů, která jim přiblížila pardubický hokej. „Na závěr jsme uspořádali menší soutěž a vyfotografovali děti s mistrovskými poháry z předchozích let. Prohlídka se jim velmi líbila,“ doplnil.

Fotogalerie