VIDEO: Dynamo reaguje na špatný úvod sezony změnami

12.10.2015 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový klub Dynamo Pardubice svolal na pondělí 12. října 2015 mimořádnou tiskovou konferenci. Setkání se zúčastní zástupci akcionářů společnosti a členů vedení klubu. Na tiskové konferenci klub oznámil změnu ve funkci generálního manažera, tím se stává Pavel Rohlík, novými trenéry A týmu jsou Richard Král a Marek Zadina.

AUKCE DRESŮ
Pavel Rohlík
Pavel Rohlík
nový generální manažer klubu
Richard Král
Richard Král
nový hlavní trenér A týmu
Marek Zadina
Marek Zadina
nový asistent trenéra A týmu

„Dlouhodobým cílem provedených změn je návrat hokejových Pardubic mezi top týmy extraligy. Krátkodobým cílem je zvrat vývoje sezony,“ řekl majoritní akcionář klubu Roman Šmidberský a doplnil: „Výše zmíněné změny nejsou pouze reakcí na aktuální postavení v tabulce, ale jsou výsledkem dlouhodobě neuspokojivého fungování klubu.“

Ve funkci generálního manažera končí Ondřej Šebek, jenž ji převzal v květnu roku 2012. „Ondřeji chci poděkovat za vykonanou práci pro náš klub, i jeho zásluhou je nyní ve zdravé ekonomické kondici,“ uvedl Roman Šmidberský.

Novým generálním manažerem klubu se stal Pavel Rohlík, který působí třetí sezonu na pozici sportovního ředitele mládeže. „Pavel Rohlík se vrátil před dvěma sezonami do naší organizace v době, kdy pardubická mládež byla v útlumu. Pozvedl její úroveň a navrátil jí respekt, o čemž svědčí nejen třiadvacet povolaných mládežnických reprezentantů. Také tím dokázal své organizační a manažerské schopnosti. Pavel je obrovský patriot, má smysl pro detail a vyžaduje pevnou disciplínou. Mezi zvažovanými jmény byl jednoznačně naší první volbou,“ zdůvodnil volbu Roman Šmidberský.

„Nabídky si vážím a se vší odpovědností ji přijímám. Mým cílem je návrat Pardubic do míst, kam patří. Základem všeho je tvrdá práce, tu budu po všech vyžadovat. Jedním z prvních kroků bude oživení týmu, aby se co nejdříve zlepšil. Dále chci ve své střednědobé koncepci více zapojit naše odchovance, aby hráli za A tým Dynama, jako se mi to dařilo u mých bývalých juniorů – jmenujme Jana Buchteleho, Lukáše Radila, Roberta Kousala nebo Tomáše Noska,“ řekl nový generální manažer klubu Pavel Rohlík. Dušan Salfický zůstává ve funkci sportovního manažera klubu. „Dušan má výborný hokejový přehled, je pracovitým člověkem, který má spoustu kontaktů a má mou plnou důvěru,“ doplnil.

Veškeré změny jsou výsledkem dohody mezi hlavními akcionáři. „Také statutární město Pardubice vnímá současnou sportovně neúspěšnou situaci. Všechny kroky jsme učinili ve snaze změnit vývoj sezony,“ prohlásil pardubický primátor Martin Charvát.

U A týmu Dynama Pardubice končí dvojice Miloš Říha – Václav Baďouček, první mužstvo povedou Richard Král a Marek Zadina, kteří druhým rokem trénují juniorský tým. „Oběma trenérům děkujeme za odvedenou práci pro náš klub. Rozhodli jsme se týmu dodat impulz v podobě jmenování nové trenérské dvojice. Oba jsou progresivní koučové, kteří se vzájemně respektují a dosahují u mládeže Dynama výborných výsledků. Navíc se jim daří začleňovat do týmu mladé talentované hráče,“ uvedl sportovní manažer klubu Dušan Salfický. Na pozici trenéra brankářů končí Vladimír Dohnal.

Trenéři Richard Král a Marek Zadina poprvé povedou A mužstvo na úterním tréninku. „S Markem si této možnosti vážíme a uděláme všechno pro to, aby se hra a výsledky týmu co nejdříve zlepšily. Hráči mají na to podávat výrazně lepší výkony. Spolu s managementem klubu se samozřejmě budeme bavit i o trejdech pro oživení mužstva,“ uvedl Richard Král.

První hráčskou změnou je příchod kanadského středního útočníka Tylera Redenbacha, který posledních sedm sezon působil v Evropě, dařilo se mu pravidelně získávat třicet kanadských bodů za sezonu. „Na Tylera jsme obdrželi vynikající reference, jedná se o šikovného centra, rozeného tvůrce hry,“ uvedl k nové pardubické akvizici Dušan Salfický.

„Tyler Redenbach je velmi chytrý hráč, velmi dobře čte hru, má velmi nebezpečnou střelu, i když raději nahrává svým spoluhráčům. Je velmi šikovný na puku. Věřím, že zapadne do našeho týmu a bude jeho posilou, který zlepší ofenzivní sílu,“ doplnil sportovní manažer Pardubic.

ONLINE VSTUPENKY
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Westminster Unternehmensgruppe
FERATT
Pardubický kraj
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři