HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
26.02.2016
Jan Hrabal

VIDEO: Další zápasy budou ještě těžší, ví Tomáš Marcinko

PARDUBICE — Hokejisté Dynama Pardubice se v pátek večer radovali z důležité výhry. Před sedmitisícovou kulisou Tipsport areny získali tři body po vítězství 2:1 nad Litvínovem. „Byl to náročný zápas. Čím se bude blížit konec sezony, tak to bude ještě těžší. V poslední době se nám příliš nedařilo, věděli jsme, že potřebujeme utkání s Litvínovem zvládnout. Bylo to vybojované, závěr byl velký napínavý, ale zvládli jsme to. To je základ,“ řekl po utkání útočník Tomáš Marcinko.

Topstory video.

Sedmadvacetiletý útočník svou přesilovkovou trefou v prvním dějství nasměroval pardubický tým k výhře. Jeho gól v čase 12:39 ve druhé využité přesilovce se ale neobešel bez strkanic. „Nevím, co mohli litvínovští hokejisté reklamovat, byla tam pak nějaká strkanice, ale byl to podle mě regulérní gól. Nejsem si vědomý, že by se tam přihodilo něco proti pravidlům,“ nechal se slyšet pardubický forvard.

Dynamo získalo zápas díky vyšší střelecké aktivitě, soupeře přestřílelo 34:11, kralovalo ještě v jedné statistické disciplíně – vhazování. Získalo přes tři pětiny puků, Marcinkova statistika byla deset ze čtrnácti.

„Každé buly je důležité – první i poslední. Po každém vyhraném jsme na puku a můžeme tvořit. Dneska jsme se soustředili na vhazování, víme, že v posledních utkáních jsme se v úspěšnosti nedostali ani na padesát procent. Jsme rádi, že dnes to bylo jiné a i to nám pomohlo vyhrát,“ pokračoval pro klubový YouTube kanál.