06.12.2016

Univerzita Pardubice získala třetí derby, vyhrála 6:2!

PARDUBICE — Žádný vítězný hattrick, ale výhra Univerzity Pardubice, a to s přehledem! Třetí Derby univerzit přineslo až překvapivě jednoznačnou podívanou: domácí před téměř dvěma a půl tisíci fanoušky zvítězili nad rivalem jednoznačně 6:2. Tři branky červenobílých vstřelil Marek Hemský, gólově se prosadili Jan Vacek a Jakub Řezníček. V závěrečné třetině sice korigoval za hosty Pavel Hlavatý a posléze Petr Chaloupka, ale domácí si nenechali první výhru vzít, když se ještě trefili Miroslav Rohlík a Marek Hemský, jenž dokonal hattrick.

Do Univerzitního derby s pořadovým číslem tři vstoupili lépe hokejisté Pardubic. Již ve 3. minutě se Michal Křečan, který předchozí dvě derby odehrál za Univerzitu Hradec Králové, ocitl sám před Rudolfem Bernartem, ale jeho střela netrefila prostor mezi třemi tyčemi. Chvíli na to se krátce hosté usadili v pásmu červenobílých, ale neuspěli.

V 11. minutě hráli domácí první přesilovku, za podražení byl vyloučen Jakub Drašnar. V početní výhodě dvakrát nebezpečně střílel Matěj Bažant, z bezprostřední blízkosti dorážel Křečan. Pardubicím pomohla k vedení druhá přesilová hra, podražení Tomáše Drašnara sice nevyužily, ač Bernarta ostřelovaly jak na vesnické pouti, současně s návratem královéhradeckého útočníka se přece jen trefil Marek Hemský – 1:0.

V prostřední části hry domácí Univerzita Pardubice třemi vstřelenými brankami nakročila k vítězství. Nejprve Josef Čáp zneškodnil šanci Pavla Hlavatého, poté se mohl dívat, jak jeho tým proměnil přesilovku. Za sekání pykal Lukáš Bezděk, po minutě a půl se vrátil zpět mezi mantinely, když střelou od modré umně k tyči ukryl Jan Vacek – 2:0.

Když se základní hrací plocha přehupovala do své druhé poloviny, tak se v rohu poškorpili Jiří Tvrdík a Tomáš Drašnar. Hra čtyři na čtyři změnu skóre nepřinesla, následně ale po Křečanově pasu vlétl do území protivníka Jakub Řezníček a perfektně mířenou střelou na Bernartovu lapačku zvýšil na 3:0.

A to nebylo vše! Nejprve Lukáš Bezděk ztroskotal na domácím brankáři Čápovi, hosté měli krátce poté k dispozici přesilovku, ale naložili s ní zle. Kapitán Vlček vyslal po pravé straně do akce Marka Hemského, nejprve jeho střelu chytil Rudolf Bernart, ale útočník Pardubic přece jen dorazil puk do brány. Po krátké poradě s kolegy rozhodčí jeho trefu uznali jako gólovou – 4:0.

Pardubičtí studenti nepřipustili žádné drama, ve 47. minutě ujeli ve dvou proti jednomu Michal Křečan a Miroslav Rohlík, druhý jmenovaný ale zamířil pouze do boční sítě. O pět minut později brankář Daniel Bechný, který do třetí třetiny vystřídal Rudolfa Bernarta, lapačkou chytil prudkou střelu Petra Vlčka.

Univerzita Hradec Králové sice v 54. minutě zásluhou Pavla Hlavatého snížila na 4:1 z pohledu Pardubic, ale utkání více nezdramatizovala. Zvláště, když po rychlém brejku 190 vteřin před koncem skóroval Miroslav Rohlík po parádním Vlčkově pasu – 5:1, po něm se ve vlastním oslabení potřetí prosadil Marek Hemský – 5:2. Poslední slovo měl sice hostující Petr Chaloupka, ale jen zmírnil porážku Univerzity Hradec Králové – 6:2. Pardubická univerzita získala své první vítězství v Derby univerzit a v Tipsport areně poprvé její hráči pozvedli nad hlavu vítězný pohár.

Po dvou výhrách #UniverzitaHradecKrálové se tentokrát raduje #UniverzitaPardubice! #UPAvUHK

Fotka zveřejněná uživatelem HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

3. Univerzitní derby, úterý 6. prosince 2016 od 18.00 hodin, Tipsport arena Pardubice:
UNIVERZITA PARDUBICE – UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ 6:2 (1:0, 3:0, 2:2).
Branky a nahrávky: 18:20 Hemský (Vlček; 5/5), 27:30 Vacek (Bažant; 5/4), 31:20 Řezníček (Křečan; 5/5), 34:10 Hemský (Vlček; 4/5), 56:50 Rohlík (Vlček; 5/5), 58:43 Hemský (4/5) – 53:28 Hlavatý (Bureš; 5/5), 58:51 Chaloupka (Janoušek; 4/5). Rozhodčí: Kratochvíl – Louda, Voltner. Vyloučení: 4:5 (0:2, 3:2, 1:1). Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2425. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2. Nejlepší hráč: Marek Hemský.
Univerzita Pardubice: Čáp – Bažant, Horyna, Procházka, Škvor, Tvrdík, Vacek, Š. Vršanský – Hemský, Hlaváček, Janoušek, Jelínek, Karásek, Křečan, Pulpán, Rohlík, Řezníček, Šimončič, Vlček. Trenéři: Petr Filip a Petr Vršanský.
Univerzita Hradec Králové: Bernart (40:00 Bechný) – Bezděk, Chaloupka, Junek, Pecen, Souček, Vácha –Bartoň, Bureš, Bohdanecký, J. Drašnar, T. Drašnar, Hlavatý, Janoušek, Bury, Vacek, Wolf. Trenéři: Adrián Agricola.